Christopher Nolan |
Tom Hardy | Farrier | |
Cillian Murphy | ||
Mark Rylance | ||
Kenneth Branagh | ||
James D'Arcy | ||
Harry Styles | Tommy | |
Kevin Guthrie | ||
Aneurin Barnard | Gibson | |
Jack Lowden | Alex | |
Elliott Tittensor | ||
Adam Long | Sub-Lieutenant | |
Brian Vernel | ||
Bobby Lockwood | Seaman on Hospital Ship | |
Barry Keoghan | George | |
Michael Fox | Engineer | |
Will Attenborough | Royal Navy Second Lieutenant Howe | |
Fionn Whitehead | Collins | |
Miranda Nolan | Nurse on Destroyer | |
Christian Janner | British Soldier | |
Richard Sanderson | Heinkel Spotter | |
Piers Stubbs | British Soldier (hlas) | |
Mikey Collins | Soldier on the Hospital Ship | |
Tom Glynn-Carney | ||
Paul Riley Fox | British Soldier | |
Brandon Duracher | Soldier | |
Bradley Hall | Sailor on Destroyer | |
Damien Bonnard | ||
Jedediah Jenk | British Expeditionary Force Soldier | |
Jochum ten Haaf | Dutch Trawler Man | |
Jack Gover | British Soldier | |
Merlijn Willemsen | British Soldier on the Sittard | |
Christian Roberts | Royal Navy Officer | |
Crystal Pereyra | Nurse on Destroyer | |
Jack Riddiford | Private Edwards | |
Constantin Balsan | French Soldier | |
Michel Biel | French Soldier | |
Calam Lynch | Sailor from Deal | |
Aldo Beqiri | French Soldier | |
Luke Thompson | Warrant Officer | |
Thomas Millet | French Soldier | |
Sander Huisman | British Expeditionary Force Soldier | |
Simon Ates | British Expeditionary Force Soldier | |
Callum Blake | Private Davies | |
Nat Shervington | ||
Robby Prinsen | Royal Navy Officer | |
Samgar Jacobs | Royal Navy | |
Niels van 't Dek | Sailor on Destroyer | |
Nirman Wolf | Marine | |
Olav Vollebregt | Royal Navy Sailor (neoficiálně) |
Christopher Nolan | (napsal) |
Christopher Nolan | (producent) | |
Erwin Godschalk | (line producer) | |
Greg Silverman | (výkonný producent) | |
John Bernard | (line producer France) | |
Emma Thomas | (producent) | |
Jake Myers | (výkonný producent) |
Hoyte Van Hoytema | (director of photography) |
Hans Zimmer |
Lee Smith |
Nathan Crowley |
Jeffrey Kurland |
Toby Whale | ||
John Papsidera |
Toby Britton | ||
Eggert Ketilsson | (supervising art director) | |
Kevin Ishioka | (supervising art director) | |
Benjamin Nowicki | ||
Erik Osusky | ||
Oliver Goodier |
Gary Fettis | (supervising set decorator) | |
Emmanuel Delis |
Scott R. Fisher | ||
Andrew Jackson |
Gregg Landaker | ||
Mark Weingarten | ||
Alex Gibson | ||
Richard King | ||
Gary Rizzo |