Yann Demange |
Jack O'Connell | Gary Hook | |
Paul Anderson | Sergeant Leslie Lewis | |
Sean Harris | Captain Sandy Browning | |
Sam Reid | Lt. Armitage | |
Charlie Murphy | Brigid | |
Sam Hazeldine | C.O. | |
Valene Kane | Orla | |
David Wilmot | Boyle | |
Killian Scott | Quinn | |
Richard Dormer | Eamon | |
Paul Popplewell | Training Corporal Marsh | |
Martin McCann | Paul Haggerty | |
Barry Keoghan | Sean Bannon | |
Ben Peel | Ruc Man | |
Joshua Hill | Carl | |
Jack Lowden | Thommo | |
Gerard Jordan | Huge Man/Lillian Hughes | |
Amy Molloy | Mother in Raided House | |
Babou Ceesay | Corporal | |
Liam McMahon | O'Brien | |
Eric Campbell | RUC Officer | |
Corey McKinley | Loyalist Child | |
Adam Nagaitis | Jimmy | |
Denise Gough | Protective Woman at Riot | |
Paul Kennedy | Johnny | |
Dawn Bradfield | Sean's Mum | |
Margaret Wheldon | Funeral Goer | |
Chris Patrick-Simpson | Older loyalist | |
Stuart Matthews | Rioter | |
Andy Moore | Ruc Man | |
Paul J. Dove | Rioter | |
Emmet Kirwan | Gang Member 2 | |
Jim Sturgeon | Sergeant John Vickers | |
Kenton Hall | Loyalist Drinker | |
Barry Barnes | Jake Fullerton | |
Nicola-Jayne Wells | Bin Lady | |
Graeme Ford | Jayson | |
Ernest Vernon | Rioter | |
Tom Raven | Good Samaritan | |
Jonah Russell | Barracks Officer | |
Patricia Winker | Barrier woman/local woman | |
Lee Bolton | Irish Rioter | |
Pete Szoradi | Rioter | |
Nick Gordon | Physical training instructor | |
Aaron Monaghan | Mccann | |
Paul Bergquist | Local resident | |
Pamela Ashton | Republican Barmaid | |
Daniel Craig Williams | Rioter | |
Harry Verity | Darren | |
Aaron Lynch | Young Boy at Riot | |
Terence Keeley | Younger Loyalist | |
Kevin Knox | Elderly Rioter | |
Calum C. Sutton | British Soldier | |
Cathy White | Good Samaritan | |
Eabha MacCabe | Sean's Little Sister | |
Jacob Robson | Rioter | |
James McArdle | Sergeant | |
Paula Ann Williams | Child Rioter | |
Emily Maguire | Young Woman | |
Tom Cowling | Large Soldier | |
Mark Jarvis | Recruit Soldier | |
Ben Williams-Lee | Recruitment Soldier | |
Michael Degnan | Heavy/Rioter | |
Lolliella Wilson | Child Rioter | |
Margaret Bell | Bin Lid Lady | |
Liam Merrigan | Junior Officer | |
Richard Woodward | Army recruit | |
Craig Walters | Rioter | |
Trish Pope | Local woman | |
Brian Clarke | Rioter | |
Florrie Wheeler | Local Woman | |
Wale Hassan | British Soldier | |
Peter McNeil O'Connor | Warden | |
Hugh O'Brien | Funeral Mourner (neoficiálně) |
Gregory Burke | (scénář) |
Lizzie Francke | (výkonný producent) | |
Robin Gutch | (producent) | |
Hugo Heppell | (výkonný producent) | |
Mark Herbert | (výkonný producent) | |
Robert How | (line producer) | |
Leslie Finlay | (výkonný producent) | |
Angus Lamont | (producent) | |
Sam Lavender | (výkonný producent) | |
Tessa Ross | (výkonný producent) | |
Dan MacRae | (výkonný producent) | |
Danny Perkins | (výkonný producent) |
Tat Radcliffe |
David Holmes |
Chris Wyatt |
Chris Oddy |
Jane Petrie |
Jina Jay |
Marie Morgan | (crowd make-up) | |
Emma Scott | (makeup - návrhář) | |
Sarah Nuth | (maskér) | |
Charlotte Rogers | (maskér) | |
Sangeet Prabhaker | (prosthetic sculptor) | |
Michael Byrne | (prosthetic makeup artist) | |
Kristyan Mallett | (prosthetics designer) | |
Peta Dunstall | (makeup supervisor) |
Kat Hale | ||
Nigel Pollock | (supervising art director) |
Kate Guyan |