Joel Coen | ||
Ethan Coen |
Josh Brolin | Eddie Mannix | |
George Clooney | Baird Whitlock | |
Alden Ehrenreich | Hobie Doyle | |
Ralph Fiennes | Laurence Laurentz | |
Scarlett Johansson | DeeAnna Moran | |
Tilda Swinton | Thora Thacker/Thessaly Thacker | |
Frances McDormand | C. C. Calhoun | |
Channing Tatum | Burt Gurney | |
Jonah Hill | Joseph Silverman | |
Veronica Osorio | Carlotta Valdez | |
Heather Goldenhersh | Natalie | |
Alison Pill | Mrs. Mannix | |
Max Baker | Head Communist Writer | |
Clancy Brown | Gracchus | |
Fisher Stevens | Communist Writer #1 | |
Patrick Fischler | Communist Writer #2 | |
Tom Musgrave | Communist Writer #3 | |
David Krumholtz | Communist Writer #4 | |
Greg Baldwin | Communist Writer #5 | |
Patrick Carroll | Communist Writer #6 | |
John Bluthal | Professor Marcuse | |
Alex Karpovsky | Mr. Smitrovich | |
Aramazd Stepanian | Eastern Orthodox Clergyman | |
Allan Havey | Protestant Clergyman | |
Robert Pike Daniel | Catholic Clergyman | |
Robert Picardo | Rabbi | |
Ian Blackman | Cuddahy | |
Geoffrey Cantor | Sid Siegelstein | |
Christopher Lambert | Arne Seslum | |
Robert Trebor | Producer of 'Hail, Caesar!' | |
Michael Yama | Chinese Restaurant Maitre'd | |
Ming Zhao | Chinese Restaurant Waitress | |
Helen Siff | Malibu Maid | |
Basil Hoffman | Stu Schwartz, Accounting | |
Luke Spencer Roberts | Peanut | |
Ralph P. Martin | Director of Action Western | |
James Austin Johnson | Studio Assistant at Action Western | |
Noah Baron | Water Ballet P.A. | |
Timm Perry | Stage 8 Man at the Door | |
Noel Conlon | Scotty at the Gate | |
Natasha Bassett | Gloria DeLamour | |
Richard Abraham | French Postcard Photographer | |
Jon Daly | Cop at French Postcard House #1 | |
Dennis Cockrum | Cop at French Postcard House #2 | |
Fred Melamed | Fred | |
Mather Zickel | Chunk Mulligan | |
Tiffany Lonsdale | Ursulina | |
Clement von Franckenstein | Senator Sestimus Amydias | |
Wayne Knight | Lurking Extra #1 | |
Jeff Lewis | Lurking Extra #2 | |
Kyle Bornheimer | Extras A.D. | |
Josh Cooke | Box Breakfast A.D. | |
Peter Jason | Director | |
Stephen Ellis | Clapper Boy 'Hail, Caesar!' | |
Jillian Armenante | Script Girl | |
Jacob Witkin | Saul of Tarsus | |
Jack Huston | Cad in Cab | |
Agyness Deyn | Woman in Cab | |
Emily Beecham | Dierdre | |
Benjamin Beatty | Clapper Boy 'Merrily We Dance' | |
J.R. Horne | Curly | |
Caitlin Muelder | Cookhouse Woman | |
E.E. Bell | Bartender | |
Kate Morgan Chadwick | Departing Woman | |
Brian Jones | Sailor #1 | |
Peter Banifaz | Sailor #2 | |
Clifton Samuels | Sailor #3 | |
K.C. Reischerl | Sailor #4 | |
Jeremy Davis | Dancer #1 | |
Marcos Mateo Ochoa | Dancer #3 | |
Colin Bradbury | Dancer #4 | |
Ryan Breslin | Dancer #5 | |
Tyler Hanes | Dancer #6 | |
Casey Garvin | Dancer #7 | |
Luke Hawkins | Dancer #8 | |
Evan Kasprzak | Dancer #9 | |
Patrick Lavallee | Dancer #10 | |
Adam Perry | Dancer #11 | |
Ryan Vandenboom | Dancer #12 | |
Alex Demkin | Dancer #13 | |
Dax Hock | Dancer #14 | |
Shesha Marvin | Dancer #15 | |
Mark Stuart | Dancer #16 | |
Forrest Walsh | Dancer #17 | |
Michael Gambon | Narrator (hlas) | |
Austin Johnson | Studio Assistant at Action Western |
Joel Coen | (napsal) | |
Ethan Coen | (napsal) |
Robert Graf | (výkonný producent) | |
Joel Coen | (producent) | |
Tim Bevan | (producent) | |
Eric Fellner | (producent) | |
Ethan Coen | (producent) | |
Catherine Farrell | (vedoucí produkce) |
Roger Deakins |
Carter Burwell |
Joel Coen | ||
Ethan Coen |
Jess Gonchor |
Mary Zophres |
Ellen Chenoweth |
Dawn Swiderski | (supervising art director) | |
Cara Brower |
Nancy Haigh |