Kasi Lemmons |
Cynthia Erivo | Harriet/Minty | |
Leslie Odom Jr. | William Still | |
Joe Alwyn | Gideon Brodess | |
Clarke Peters | Ben Ross | |
Vanessa Bell Calloway | Rit Ross | |
Omar J. Dorsey | Bigger Long | |
Henry Hunter Hall | Walter | |
Tim Guinee | Thomas Garrett | |
Nick Basta | Foxx | |
Joseph Lee Anderson | Robert Ross | |
Antonio J Bell | Henry Ross | |
CJ McBath | Junyah Ross | |
Alexis Louder | Jane | |
Aria Brooks | Anger | |
Janelle Monáe | Marie Buchanon | |
Zackary Momoh | John Tubman | |
Frank Riley III | Joe | |
Daphne Reid | Miz Lucy | |
Jenna Marie Hess | Phoebe | |
Kathryn Tkel | Tilly | |
Vondie Curtis-Hall | Reverend Green | |
Jennifer Nettles | Eliza Brodess | |
Deborah Ayorinde | Rachel Ross | |
Mike Marunde | Edward Brodess | |
Kamillah Matthews | Soph | |
Rakeem Laws | Jasper Marley | |
Tory Kittles | Frederick Douglass | |
Tia L. Davis | Linah | |
Mitchell Hoog | Vince | |
Liam Searcy | Victor | |
Keith Tyree | Sidney Howard Gay | |
Thomas Keegan | Sherriff Ned Utley | |
Jaben Early | John Clay | |
Don Hartman | Gus Vern | |
Pete Burris | Lawman | |
Damian Allen | Planter | |
David Dickson Reynolds | White Minister | |
William Flaman | A.C. Thompson | |
James W. Hester | Farmer | |
Laureen E. Smith | Martha Coffin Wright | |
Brian K. Landis | Marshal | |
Morgan Mccoy | Jesse | |
Bostin Christopher | Local Statesman | |
Coby Noel Batty | Foot Patrol Man | |
Nigel Reed | John Brown | |
Eli El | Man on Dock | |
Carlos Thompson | Unseen Man | |
Michael Tourek | Slave Owner | |
Philip Anastasi | Guard | |
Seth Lee Moore | Victor | |
Helen Goldsby | Hany | |
Kendrix Lamaz Brown | Mack | |
LondonRose Sellars | Anger | |
Antonio Perez Kemp | George Wilmer | |
Claire Bronson | Rachel Garrett | |
Willie Raysor | Abraham | |
Joshua T. Shipman | Philly Vendor | |
Eleanor Buchanan Duffey | Becky | |
Darnell Adkins | Union Soldier (neoficiálně) | |
Aaron Angus | Lawman (neoficiálně) | |
Destiny Bostic | Church Congregant (neoficiálně) | |
Taryn Brown | PASS Worker (neoficiálně) | |
April Buckles | Caroline (neoficiálně) | |
Kalonji Changa | Freed Slave (neoficiálně) | |
Charles D. Clark | Abolitionist/John Brown Bodyguard (neoficiálně) | |
Arnold Coleman | Freed Slave/Thomas Mill Worker (neoficiálně) | |
Yamanee Coleman | Slave (neoficiálně) | |
Chris Condetti | Vigilante (neoficiálně) | |
Paul D'Elia | Baltimore Slave Owner (neoficiálně) | |
Javon Davis | Soldier (neoficiálně) | |
Gerron DelValle | Free Man (neoficiálně) | |
Arykah Naomi DeVaughn | Angerine 2yo/3yo (neoficiálně) | |
John Dever | Vigilante Slave Holder (neoficiálně) | |
Lisa Edmondson | Fashionable Lady (neoficiálně) | |
Victor Ellis | Soldier (neoficiálně) | |
Jourin Hannah | Slave Testifier (neoficiálně) | |
John S. Howell Sr. | Boston Pedestrian (neoficiálně) | |
Shiquita James | Slave Laborer (neoficiálně) | |
Wain Jenkins | UGRR Passenger (neoficiálně) | |
Raymond H. Johnson | U.S. Marshal (neoficiálně) | |
William Kaffenberger | Abolitionist (neoficiálně) | |
Carena Lemons | PASS Worker (neoficiálně) | |
Casey Nickens | Free Child (neoficiálně) | |
Sam Okine | Union Soldier (neoficiálně) | |
Davie Lee Ryan | Freed Slave on the Run (neoficiálně) | |
Chris Smorto | Lawman (neoficiálně) | |
Ijon Stewart | Displaced Person (neoficiálně) | |
Chuck Taber | John Brown Supporter (neoficiálně) | |
Debbi Terrell | Freedom Seeker (neoficiálně) | |
John Thomas | Onlooker (neoficiálně) | |
William G. Tomek | Senator's Armed Guard (neoficiálně) | |
Jared Warren | Freed Slave (neoficiálně) | |
Antoine D Williams | Union Soldier (neoficiálně) | |
Shakiah Williams | Congregant (neoficiálně) | |
Logan J. Woolfolk | UGRR Passenger (neoficiálně) |
Gregory Allen Howard | (scénář, námět) | |
Kasi Lemmons | (scénář) |
Gregory Allen Howard | (producent) | |
Pen Densham | (výkonný producent) | |
Shea Kammer | (výkonný producent) | |
Charles Pugliese | (co-producent) | |
Jeffrey Lampert | (co-producent) | |
Nnamdi Asomugha | (výkonný producent) | |
Daniela Taplin Lundberg | (producent) | |
Bill Benenson | (výkonný producent) | |
Rebecca Cammarata | (co-producent) | |
Kristina Kendall | (výkonný producent) | |
Elizabeth Koch | (výkonný producent) | |
Debra Martin Chase | (producent) | |
John Watson | (výkonný producent) | |
Charles D. King | (výkonný producent) |
John Toll |
Terence Blanchard |
Wyatt Smith |
Warren Alan Young |
Paul Tazewell |
Kim Coleman |
Kevin Hardison | ||
Christina Eunji Kim |
Marthe Pineau |
Joshuah Brian Campbell | ||
Cynthia Erivo |