Louis Leterrier |
Jason Statham | Frank Martin | |
Alessandro Gassman | Gianni Chellini | |
Amber Valletta | Audrey Billings | |
Kate Nauta | Lola | |
Matthew Modine | Jefferson Billings | |
Jason Flemyng | Dimitri | |
Keith David | Stappleton | |
Hunter Clary | Jack Billings | |
Shannon Briggs | Max | |
François Berléand | Inspector Tarconi | |
Raymond Tong | Rastaman | |
George Kapetan | Dr. Sonovitch | |
Jeff Chase | Vasily | |
Gregg Weiner | Tipov | |
Gregg Davis | Techie at Billings | |
Marty Wright | Commander | |
AnnaLynne McCord | Car Jacking Girl | |
Reggie Pierre | Car Jacker | |
Elie Thompson | Car Jacker | |
Adam Faldetta | Car Jacker | |
Michael House | Car Jacker | |
Tim Ware | Hoffman | |
Liv Davalos Maier | TV News Announcer | |
Damaris Justamante | Receptionist | |
Andy Horne | Dr. Koblin | |
Doug MacKinnon | U.S. Marshal Smith | |
Marc Macaulay | U.S. Marshal Brown | |
Bill Wilson | Agent at Billings House | |
Robert Small | Government Doctor | |
Jim R. Coleman | Robot Tech | |
Heath Kelts | Security Agent | |
Chris Campbell | Security Agent | |
Paul Tei | Tech in Van | |
Ernest Harden Jr. | Billings Aide | |
Tim Powell | U.S. Marshal at Robot Site | |
Shelah Marie | Nurse | |
Shelah Rhoulhac | Nurse | |
Tom Derek | U.S. Marshal at Stakeout | |
Serafin Falcon | Sniper | |
Max Osterweis | The Phone's Man | |
Laurence Gormezano | TV News Announcer Helicopter | |
Jay Amor | Gianni Thug (neoficiálně) | |
Scott Dale | Gianni Thug (neoficiálně) | |
Vincent De Paul | Head of Billings' Security (neoficiálně) | |
Bobby Dodge | U.S. Marshal (neoficiálně) | |
Roberto Escobar | Jet Pilot (neoficiálně) | |
Jesse Holland | U.S. Marshal (neoficiálně) | |
Erik Joseph | U.S. Marshal (neoficiálně) | |
Elissa Kapneck | Tourist (neoficiálně) | |
Dave Knight | Rickenbacker Tollbooth Worker (neoficiálně) | |
Bruce Perkins | U.S. Marshal (neoficiálně) | |
Erik Townsend | U.S. Marshal (neoficiálně) |
Robert Mark Kamen | (postavy, napsal) | |
Luc Besson | (postavy, napsal) |
Luc Besson | (producent) | |
David Lai | (vedoucí produkce) | |
Terry Miller | (výkonný producent) | |
Steve Chasman | (producent) | |
Mehdi Sayah | (assistant producer) | |
Michael Waxman | (vedoucí produkce) | |
Elayne Keratsis | (vedoucí produkce) |
Mitchell Amundsen | (director of photography) |
Alexandre Azaria |
Christine Lucas Navarro | ||
Vincent Tabaillon |
J. Mark Harrington |
Bobbie Read |
Ed Arenas | ||
Melissa Hirschenson |
Diane Maurno | (key makeup artist) | |
Florence Batteault | (key makeup artist France) | |
Jeni Lee Dinkel | (key makeup artist) | |
Jane Hassinger | (hair department head second unit) | |
Lee Grimes | (maskér) | |
Kristin Ryals | (key makeup artist second unit) | |
Gianna Sparacino | (kadeřnice) | |
Production Manageme | ||
Rod Ortega | (hlavní kadeřník) |
Rosa Palomo |
Barbara Peterson-Malesci |