Catherine Hardwicke |
John Robinson | Stacy | |
Emile Hirsch | Jay | |
Rebecca De Mornay | Philaine | |
William Mapother | Donnie | |
Julio Oscar Mechoso | Mr. Alva | |
Victor Rasuk | Tony | |
Nikki Reed | Kathy Alva | |
Heath Ledger | Skip | |
Vincent Laresca | Chino | |
Brian Zarate | Montoya | |
Pablo Schreiber | Stecyk | |
Elden Henson | Billy Z | |
Michael Angarano | Sid | |
Mitch Hedberg | Urethane Wheels Guy | |
Benjamin Nurick | Browser | |
Stephanie Limb | Peggy Oki | |
Mike Ogas | Bob Biniak | |
Cheyne Magnusson | Jim 'Red Dog' Muir | |
Don Nguyen | Shogo | |
Christian Petersen | Wentzle Ruml | |
Melonie Diaz | Blanca | |
Mark Kubr | Donnie's Friend | |
Rene Rivera | Mr. Peralta | |
Chad Fernandez | Reef Ryan | |
Jim Muir | Security Guard | |
Chris Chaput | Russ Howell | |
Matt Malloy | Contest Official | |
Jack Smith | Del Mar Announcer | |
Steve Badillo | Ty Page | |
Bill Cusack | Del Mar Judge | |
Kirk Ward | Bill Bahne | |
Eddie Cahill | Larry Gordon | |
Laura Ramsey | Gabrielle | |
Sarah Blakley-Cartwright | Vickie | |
Bob Biniak | Restaurant Manager | |
Eric 'Tuma' Britton | Marty Grimes | |
Chuck Hosack | Irate Husband | |
Chelsea Hobbs | Caroline | |
Reid Harper | Lookout Boy | |
Paulette Ivory | Magazine Reporter | |
America Ferrera | Thunder Monkey | |
Sofía Vergara | Amelia | |
Johnny Knoxville | Topper Burks | |
Raphael Verela | Topper's Bodyguard | |
Jay Adams | Party Guest | |
Ned Bellamy | Peter Darling | |
Tony Alva | Oregon Man at Party | |
Charles Napier | Nudie | |
Joe Virzi | Capitola Race Starter | |
Skip Engblom | Seattle Race Starter | |
Stacy Peralta | TV Director | |
Daniel Venegas | Vato | |
Tony Hawk | Astronaut | |
Joel McHale | TV Reporter | |
Bai Ling | Punky Photographer | |
Shea Whigham | Drake Landon | |
Lucas Gasperik | Jay Clone | |
Ray Flores | Long Beach Announcer | |
Benjamin Anderson | Long Beach Judge | |
Alexis Arquette | Tranny | |
Travis Peterson | Young Surfer | |
Rebeca Silva | Sid's Nurse | |
Noah Abrams | Agent (neoficiálně) | |
William Alva | Stoned Surfer (neoficiálně) | |
Jeffrey G. Barnett | Val (neoficiálně) | |
Leslie Berger | Cashier (neoficiálně) | |
Jeremiah Bitsui | Cholo (neoficiálně) | |
David Burden | Magazine Photographer (neoficiálně) | |
Shelley Burkard | Topper's Girlfriend 2 (neoficiálně) | |
Arnold Chun | Magazine Photographer (neoficiálně) | |
Christopher Estes | G&S Team Skater (neoficiálně) | |
Eric Gerleman | Restaurant Manager (neoficiálně) | |
Sean Goodman | Santa Cruz Team Rider (neoficiálně) | |
Mary Grace | Hippie Girl (neoficiálně) | |
Julie Marie Hassett | Featured Pregnant Woman (neoficiálně) | |
Noël John Howard | Infinity Skate Team (neoficiálně) | |
Reef Karim | Dr. Angelo Gamboa (neoficiálně) | |
Joe Koons | Groupie #2 (neoficiálně) | |
Samantha Lockwood | Topper's Girlfriend 1 (neoficiálně) | |
Allie McCulloch | Party Girl (neoficiálně) | |
Jason David McFadden | Pimp at Gas Station (neoficiálně) | |
Tim McIlrath | Singer (neoficiálně) | |
Dax McKeever | Security (neoficiálně) | |
DeWalt Mix | G&S Team Skater (neoficiálně) | |
Marat Oyvetsky | Punk Rocker (neoficiálně) | |
Tom Peha | Alva Skate Team (neoficiálně) | |
Camilla Rantsen | Lotje Alva (neoficiálně) | |
Jeremy Renner | Jay Adams Manager (neoficiálně) | |
Jane Schmidt | Del Mar Fan (neoficiálně) | |
Tia Marie Schroeder | Neighbor (neoficiálně) | |
Tony Shore | Skater (neoficiálně) | |
Gary Sievers | Unemployed Man (neoficiálně) | |
Victoria Spark | Nurse (neoficiálně) | |
Bridgetta Tomarchio | Party Girl (neoficiálně) | |
Frank J. Tsacrios | Judge (neoficiálně) | |
Stone Van Gorder | Judge (neoficiálně) | |
Gina Venditti | Surfer Girl (neoficiálně) | |
Tarita Virtue | Fan (neoficiálně) | |
Eric West | James Smith (neoficiálně) | |
Katie Whicker | Topper's Lady (neoficiálně) |
Stacy Peralta | (napsal) |
David Fincher | (výkonný producent) | |
Beanie Barnes | (vedoucí produkce) | |
Joseph Drake | (výkonný producent) | |
Kareem Elseify | (vedoucí produkce) | |
Canada Johanna Gordon | (vedoucí produkce) | |
Art Linson | (výkonný producent) | |
John Linson | (producent) | |
Ginger Sledge | (co-producent) |
Elliot Davis |
Mark Mothersbaugh |
Nancy Richardson |
Chris Gorak |
Cindy Evans |
Victoria Thomas |
JoJo Myers Proud | (additional makeup artist) (neoficiálně) | |
Deborah Patino Rutherford | (maskér) (neoficiálně) | |
Jennifer Saeta | (makeup department head additional photography) (neoficiálně) | |
Bridget Cook | (hair department head) | |
Fionagh Cush | (key makeup artist) | |
Nicole DeFrancesco | (kadeřnice) | |
Dave Snyder | (návrhář - speciální makeup) | |
Rolf John Keppler | (prosthetic lab work) | |
Mary Ann Valdes | (hlavní kadeřník) | |
Gabriel De Cunto | (návrhář - speciální makeup) (neoficiálně) | |
Mark Garbarino | (návrhář - speciální makeup) | |
Jeanne Van Phue | (makeup department head) | |
Lynda Kyle Walker | (kadeřnice) | |
David LeRoy Anderson | (special makeup effects designer) (neoficiálně) | |
Tom Devlin | (prosthetic lab work) (neoficiálně) | |
Nicole Michaud | (prosthetics coordinator AFX Studio) (neoficiálně) |
Seth Reed |
Gene Serdena |