Greta Gerwig |
Saoirse Ronan | Jo March | |
Emma Watson | Meg March | |
Timothée Chalamet | Theodore 'Laurie' Laurence | |
Florence Pugh | Amy March | |
Eliza Scanlen | Beth March | |
Laura Dern | Marmee March | |
Tracy Letts | Mr. Dashwood | |
Bob Odenkirk | Mr. March | |
James Norton | John Brooke | |
Louis Garrel | Friedrich Bhaer | |
Chris Cooper | Mr. Laurence | |
Jayne Houdyshell | Hannah | |
Meryl Streep | Aunt March | |
Mason Alban | Friedrich's Friend | |
Rafael Silva | Friedrich's Friend | |
Emily Edström | Friedrich's Friend | |
Maryann Plunkett | Mrs. Kirke | |
Hadley Robinson | Sallie Gardiner Moffatt | |
Lonnie Farmer | Concord Sales Clerk | |
Charlotte Kinder | Viola | |
Ana Kayne | Olivia | |
Edgar Damatian | Jo's Beer Hall Dance Partner | |
Erin Rose | Girl at Ballroom #1 | |
Lizzie Short | Girl at Ballroom #2 | |
Dash Barber | Fred Vaughn | |
Edward Fletcher | Laurence's Servant | |
Sasha Frolova | Mrs. Hummel | |
David J. Curtis | Train Porter | |
Harper Pilat | School Girl #1 | |
Eowyn Young | School Girl #2 | |
Lucy Austin | School Girl #3 | |
Bill Mootos | Mr. Davis | |
Lewis D. Wheeler | Josiah Workman | |
Jen Nikolaisen | Evelyn Meriwether | |
Jonathon Acorn | Concord Play Pianist | |
Abby Quinn | Annie Moffat | |
Lilly Englert | Kate Vaughn | |
J.M. Davis | Susan Robbins | |
Tom Kemp | Asa Melvin | |
Daniel Shea | Soldier With Telegram | |
Anthony Estrella | Doctor | |
Adrianne Krstansky | Mrs. Dashwood | |
Sophia Gialloreto | Dashwood Girl | |
Lily Gavin | Dashwood Girl | |
Finola Weller Baldet | Dashwood Girl | |
Flannery Gregg | Beer Hall Dancer | |
Tony Tucker | Beer Hall Dancer | |
Joanne Caidor | Beer Hall Dancer | |
Rosario Guillen | Beer Hall Dancer | |
Margaret Clinton Weeks | Beer Hall Dancer | |
Alexander Jimenez | Beer Hall Dancer | |
Natalie Kurzava | Beer Hall Dancer | |
J. Michael Winward | Gardiner Ball Dancer | |
Adrian Hoffman | Gardiner Ball Dancer | |
Stephen Tracey Ursprung | Gardiner Ball Dancer | |
Tyler Catanella | Gardiner Ball Dancer | |
Jenna Pollack | Gardiner Ball Dancer | |
Meghan Hornblower | Gardiner Ball Dancer | |
Elizabeth Dunn | Gardiner Ball Dancer | |
Danielle Pastuszak | Gardiner Ball Dancer | |
Shawn Fitzgerald Ahern | Gardiner Ball Dancer | |
Ellen Oliver | Gardiner Ball Dancer | |
Haley Grove | Gardiner Ball Dancer | |
Sydney Grant | Gardiner Ball Dancer | |
Sayer Mansfield | Moffat Ball Dancer | |
Jen Passios | Moffat Ball Dancer | |
Juliana Utz | Moffat Ball Dancer | |
Justin Genna | Moffat Ball Dancer | |
Mathew Steele | Moffat Ball Dancer | |
Preston Martin | Moffat Ball Dancer | |
Taylor Jorgensen | Moffat Ball Dancer | |
Nicholas Deyo | Moffat Ball Dancer | |
Nathan Scarpaci | Ballroom Party Server | |
Brian Anastasio | NYC Pedestrian/Horse/Beer Hall/Theater Goer (neoficiálně) | |
Domenic Arduino | Paris Ballroom Guest (neoficiálně) | |
Gary Ayash | Theatre Patron (neoficiálně) | |
Ryan Baker | Young Boy Going Off To War (neoficiálně) | |
Jared Beaulieu | Theater Patron (neoficiálně) | |
Thomas J Berry | Train Patron/Theater Goer (neoficiálně) | |
Kristina Byerley | King Girl (neoficiálně) | |
Mikayla S. Campbell | Ballroom Party Guest (neoficiálně) | |
Michael Cassata | Ballroom Guest/Server (neoficiálně) | |
Kayla Caulfield | Party Guest (neoficiálně) | |
Stevie Costa | Bar Patron (neoficiálně) | |
Ned Daly | Passenger in train station (neoficiálně) | |
Alexander Davis | Paris Ballroom Dancer (neoficiálně) | |
Adam Desautels | NYC Theater Goer/Beer Hall Patron (neoficiálně) | |
Stephan F Feeley | Rough Man (neoficiálně) | |
Jamie Ghazarian | NYC theater goer (neoficiálně) | |
Derek P. Hixon | New York City Pedestrian/Beer Hall Patron (neoficiálně) | |
Ken Holmes | New York City Pedestrian/Beer Hall Patron (neoficiálně) | |
Anthony Houhoulis | New Yorker (neoficiálně) | |
Mark E. Johnson | NYC Pedestrian/Theatergoer (neoficiálně) | |
Yair Koas | NYC Pedestrian (neoficiálně) | |
Sasha Kuznetsova | Party Guest (neoficiálně) | |
James J. LaBonte | Ballroom Guest (neoficiálně) | |
Ally Looney | Socialite (neoficiálně) | |
Rob Lévesque | Wealthy Church Goer (neoficiálně) | |
Tom Mariano | Police Officer (neoficiálně) | |
Robert Marsella | Laurence Butler (neoficiálně) | |
Katie Massie | Girl in Ballroom (neoficiálně) | |
Laura Mazziotti | Parisian Woman (neoficiálně) | |
Valerie McGowan | Train Passenger (neoficiálně) | |
Jason Mulcahy | Vaudeville Villain (neoficiálně) | |
Holt Murray | Head Barman (neoficiálně) | |
Lily Narbonne | Ballroom Party Guest (neoficiálně) | |
Cassidy Neal | Beer Hall Patron (neoficiálně) | |
Katie Novak | Gardiner Ball Guest (neoficiálně) | |
Robert Oliva | NYC Street/Upscale Theatergoer (neoficiálně) | |
Nefertara Ozella | Beer Hall Girl/NYC Pedestrian (neoficiálně) | |
Bobbie Peterson | Parisian Passerby (neoficiálně) | |
Lily Peterson | Parisian Girl (neoficiálně) | |
Jared Reinfeldt | Ned Moffat (neoficiálně) | |
Grant Rosado | Ballroom Party Guest (neoficiálně) | |
Amber Leanne Rothberg | Young Meg (neoficiálně) | |
Harold Rudolph | Hotel Staff (neoficiálně) | |
Bill Salvatore | Upscale NYC Pedestrian/Upscale NYC Theatergoer (neoficiálně) | |
Scott Sederquist | Train Station Passenger (neoficiálně) | |
Yefim Somin | NYC Street Photographer, Theater Goer, Beer Hall Patron (neoficiálně) | |
David Arthur Sousa | Ballroom Guest (neoficiálně) | |
Tom Stratford | Friedrichs Mate (neoficiálně) | |
Alexandria Tait | Paris Promenade Patron (neoficiálně) | |
Adam Teper | Printing Press Worker (neoficiálně) | |
Brian Tobin | Parisian Ballroom Guest (neoficiálně) | |
Mauricio Viteri | New York Pedestrian/Ball Room Bar Goer (neoficiálně) | |
Ian Wallace | Moffat Bachelor (neoficiálně) | |
Shea Whitehead | Ballroom Party Guest (neoficiálně) | |
Taryn Wieland | Concord Townswoman (neoficiálně) |
Louisa May Alcott | (podle románu) | |
Greta Gerwig | (napsal) |
Evelyn O'Neill | (výkonný producent) | |
Arnon Milchan | (výkonný producent) | |
Robin Swicord | (producent) | |
Amy Pascal | (producent) | |
Denise Di Novi | (producent) | |
Rachel O'Connor | (výkonný producent) | |
Adam Merims | (výkonný producent) |
Yorick Le Saux |
Alexandre Desplat |
Nick Houy |
Jess Gonchor |
Jacqueline Durran |
Kathy Driscoll | ||
Francine Maisler |
Sean Falkner | ||
Bryan Felty | ||
Chris Farmer | ((Supervising Art Director)) |
Claire Kaufman |