Doug Liman |
Tom Cruise | Cage | |
Emily Blunt | Rita | |
Brendan Gleeson | General Brigham | |
Bill Paxton | Master Sergeant Farell | |
Jonas Armstrong | Skinner | |
Tony Way | Kimmel | |
Kick Gurry | Griff | |
Franz Drameh | Ford | |
Dragomir Mrsic | Kuntz | |
Charlotte Riley | Nance | |
Masayoshi Haneda | Takeda | |
Terence Maynard | Cruel Sergeant | |
Noah Taylor | Dr. Carter | |
Lara Pulver | Karen Lord | |
Madeleine Mantock | Julie | |
Assly Zandry | Infirmary Nurse | |
Sebastian Blunt | Young Soldier | |
Beth Goddard | Secretary - Iris | |
Ronan Summers | Dog Soldier 1 | |
Aaron Romano | Dog Soldier 2 | |
Usman Akram | Dog Soldier 3 | |
Bentley Kalu | Dog Soldier 4 | |
Mairead McKinley | Bar Maid | |
Andrew Neil | Old Man | |
Martin Hyder | Drunk | |
Tommy Campbell | Drop Ship Pilot | |
John Dutton | Old Man 2 | |
Harry Landis | Old Man 3 | |
Rachel Handshaw | Military Spokesperson 1 | |
Martin McDougall | Military Spokesperson 2 | |
Anna Botting | Sky News Anchor | |
Jane Hill | BBC News Anchor | |
Erin Burnett | CNN News Anchor | |
Dany Cushmaro | Channel 2 News Anchor | |
David Kaye | UDF Commercial (hlas) | |
Jackson | Refugee Dog | |
Emmanuel Akintunde | Kenyan UDF Soldier (neoficiálně) | |
Lee Asquith-Coe | J Squad Soldier (neoficiálně) | |
André Azevedo | Slovakian Soldier (neoficiálně) | |
Macee Binns | Russian Aide (neoficiálně) | |
Chris Cartwright | Dog Soldier (neoficiálně) | |
Elaine Caulfield | Sergeant Battey (neoficiálně) | |
Bruce Chong | Japanese Exo Solider (neoficiálně) | |
Bern Collaco | Indian UDF Soldier (neoficiálně) | |
Nick Donald | British UDF Soldier (neoficiálně) | |
Gary Douglas | Czech Soldier (neoficiálně) | |
Josh Dyer | Exo Soldier (neoficiálně) | |
Marco Flammer | German UDF Soldier (neoficiálně) | |
Kyla Frye | Soldier (neoficiálně) | |
Nazaire Gbolo | Dog Soldier (neoficiálně) | |
Natasha Goulden | Slovakian Soldier (neoficiálně) | |
Goldie Green | US UDF Soldier (neoficiálně) | |
Philip Harvey | UDF Aide (neoficiálně) | |
Phoenix James | Kenyan UDF Soldier (neoficiálně) | |
Marianne Jean-Baptiste | Dr. Whittle (neoficiálně) | |
Jorge Leon Martinez | US UDF Dog Soldier (neoficiálně) | |
Tingyi Liu | Japanese Soldier (neoficiálně) | |
Julian London | Corporal Williams - British UDF Soldier (neoficiálně) | |
Stuart Matthews | Soldier (neoficiálně) | |
Serhat Metin | Exo Soldier (neoficiálně) | |
Patrick Moorhouse | Russian Aide (neoficiálně) | |
Luca Naddeo | Dog Soldier (neoficiálně) | |
Anthony Newman | Dog Soldier (neoficiálně) | |
Johnny Otto | Dog Soldier (neoficiálně) | |
Leandro Palme | Kimmel (neoficiálně) | |
Adrian Palmer | Corporal Johnson - US UDF Soldier (neoficiálně) | |
Jeremy Piven | Col. Walter Marx (neoficiálně) | |
Laurent Plancel | US UDF Soldier (neoficiálně) | |
Jd Roth-round | Dog Soldier (neoficiálně) | |
Chris Omer St. | Dog Soldier (neoficiálně) | |
Jim Sturgeon | Doctor (neoficiálně) | |
Lamin Tamba | Mercer - Civilian Staff (neoficiálně) | |
Tony Tennant | UDF Soldier (neoficiálně) | |
Liquid Thomas | Dog Soldier (neoficiálně) | |
Mikko Vartiainen | UDF Helicopter Pilot (neoficiálně) | |
Yusei | Japanese UDF Soldier (neoficiálně) |
Jez Butterworth | (scénář) | |
John-Henry Butterworth | (scénář) | |
Hiroshi Sakurazaka | (kniha All You Need Is Kill) | |
Christopher McQuarrie | (scénář) |
Jon Berg | (production executive) | |
Tim Lewis | (co-producent) | |
Hidemi Fukuhara | (výkonný producent) | |
Erwin Stoff | (producent) | |
Joby Harold | (výkonný producent) | |
Jason Hoffs | (producent) | |
Tom Lassally | (producent) | |
Greg Silverman | (production executive) | |
Kim H. Winther | (co-producent) | |
Jeffrey Silver | (producent) | |
Gregory Jacobs | (producent) |
Dion Beebe |
Christophe Beck |
James Herbert |
Oliver Scholl |
Kate Hawley |
Lucinda Syson |
Alice Moore | (hair and make up trainee) | |
Sarah Monzani | (návrhář účesů) | |
Alison Hanken | (crowd hair & makeup junior dailies) | |
Sally Crouch | (junior assistant makeup artist crowd) | |
Steven Byrne | (prosthetics technician) | |
Francesco Alberico | (kadeřnice) | |
Jessica Brooks | (maskér) | |
Michael Byrne | (prosthetic makeup technician) | |
Kristyan Mallett | (prosthetics supervisor) | |
Roo Maurice | (crowd hair and makeup artist) | |
Satinder Chumber | (prosthetics) | |
Uxue Laguardia | (maskér) | |
Debbie Ormrod | (daily makeup trainee) | |
Chris Lyons | (special effects teeth) | |
Jacqui Rathore | (crowd hair and makeup artist) | |
Fran Needham | (maskér) | |
Lizzie Davies | (make up dailies junior) | |
Ella Noble Jones | (makeup trainee) | |
Michael White | (hairstylist Mr. Cruise) | |
Jennie Cooper | (crowd hair) | |
Laura Pollock | (crowd hair dailies) | |
Natalie Reid | (hairdresser) | |
Ailbhe Lemass | (key makeup artist) |
Alastair Bullock | ||
Mark Harris | ||
Christian Huband | ||
Neil Lamont | (supervising art director) | |
Gary Tomkins | ||
Andrew Palmer | ||
Stephen Swain | ||
Jason Knox-Johnston |
Elli Griff |