Quentin Tarantino |
Jamie Foxx | Django | |
Leonardo DiCaprio | Calvin Candie | |
Christoph Waltz | Dr. King Schultz | |
Don Johnson | Spencer Gordon Bennet | |
Samuel L. Jackson | Stephen | |
Kerry Washington | Broomhilda | |
Walton Goggins | Billy Crash | |
James Remar | Ace Speck | |
Anthony LaPaglia | Roy | |
M.C. Gainey | Big John Brittle | |
Gerald McRaney | ||
James Russo | Dicky Speck | |
Tom Savini | Tracker Chaney | |
Dennis Christopher | Leo Moguy | |
Tom Wopat | Marshall Gill Tatum | |
Rex Linn | Tennessee Harry | |
Gary Grubbs | Bob Gibbs | |
Laura Cayouette | Lara Lee Candie-Fitzwilly | |
Lewis Smith | Jinglebells Cody | |
Cooper Huckabee | Roger Brittle | |
Ned Bellamy | Wilson | |
Edrick Browne | Joshua | |
Nichole Galicia | Sheba | |
Sharon Pierre-Louis | Little Jody | |
James Parks | Tracker Catfish | |
Sammi Rotibi | Rodney | |
Evan Parke | ||
Todd Allen | Dollar Bill | |
Misty Upham | Minnie | |
David Steen | Mr. Stonesipher | |
Shannon Hazlett | Daughtrey Saloon Girl | |
Catherine Lambert | ||
Danièle Watts | Coco | |
Kinetic | Franklin | |
LaTeace Towns-Cuellar | Cleo | |
Miriam F. Glover | Betina | |
Edward J. Clare | Plantation Owner | |
Justin Hall | Goat farmer | |
Mustafa Harris | Sidney James | |
Jake Garber | Tracker Jake | |
Johnny Otto | Dr.Brown | |
Dana Michelle Gourrier | Cora | |
Johnny McPhail | Mr. Wigglesworth | |
Christopher Berry | Willard | |
Michael McGinty | Cowboy | |
Kim Collins | Randy (neoficiálně) | |
Mike DeMille | Cowboy (neoficiálně) | |
Omar J. Dorsey | Chicken Charlie (neoficiálně) | |
Cindy Mah | Chinese Boy (neoficiálně) | |
Chuck Murphy | Horseman 1 (neoficiálně) | |
Kel Owens | Gallows Builder/Badass Cowboy (neoficiálně) | |
Craig Stark | Pedestrian and Tommy Gilles (neoficiálně) | |
Louise Stratten | Daughtrey Saloon girl (neoficiálně) | |
Jonah Hill | ||
Amber Tamblyn | Daughter of a Son of a Gunfighter | |
Zoe Bell | Tracker Peg | |
Robert Carradine | Tracker Lex | |
Bruce Dern | Curtis Carrucan | |
Michael Parks | ||
Franco Nero | ||
Michael Bowen | Tracker Stew | |
Michael Bacall | Smitty Bacall | |
J.D. Evermore | O.B. | |
John Jarratt | Jano | |
Jarrod Bunch | Banjo | |
Jamal Duff | Tatum | |
Erin Pickett | Woman with Rifle | |
Ritchie Montgomery | Overseer Johnny Jerome | |
Glen Warner | Slave Overseer | |
Dane Rhodes | Tennessee Redfish | |
Kimberley Drummond | Pony | |
Tenaj L. Jackson | Pony | |
Kim Robillard | Saloon Keeper Pete | |
Doc Duhame | Ellis Brittle | |
Elton LeBlanc | Cleo Club Patron/Polly Wolly Singer | |
Ross P. Cook | Overseer | |
Marsha Stephanie Blake | ||
Skipper Landry | Cleo Master | |
Belinda Owino | Candyland House Servant | |
Carl Bailey | Mandingo Overseer | |
Takara Clark | Pony | |
Kasey James | Mule Wrangler | |
Monica Rene'e Anderson | House Servant | |
Jordon Michael Corbin | Samson | |
Escalante Lundy | Big Fred | |
Mark Ulano | Gabby the Banker | |
Shana Stein | Daughtrey Bitty | |
Gregory Allen Gabroy | Overseer | |
Deborah Ayorinde | Cleopatra Pony | |
Santana Draper | Bennet Plantation Slave Water Boy | |
David Coennen | Mr. Wigglesworth | |
Kesha Bullard | Crazy Sadie | |
William Hudson | Blueberry | |
Grace Collins | Grace Bennett | |
Romelius Fannin Jr. | House Boy | |
Sonny Clary | Overseer | |
Richie J. Ladner | Slave Master/Pedestrian (neoficiálně) | |
Matthew Parrott | Slave Master (neoficiálně) | |
Timothy Pickles | Smoking Cleopatra Club Patron (neoficiálně) | |
Kay Smith | Pony #3 (neoficiálně) | |
Tristan Tierce | School boy (neoficiálně) | |
Ato Essandoh | D'Artagnan | |
Clay Donahue Fontenot | ||
Don Stroud | Sheriff Bill Sharp | |
Russ Tamblyn | Son of a Gunfighter | |
Lee Horsley | Sheriff Gus | |
Ted Neeley | Tracker | |
Quentin Tarantino | The LeQuint Dickey Mining Co. Employee | |
Amari Cheatom | Roy | |
Keith Jefferson | ||
Marcus Henderson | ||
Lil Chuuch | ||
Jack Lucarelli | ||
Victoria Thomas | ||
Ronan Hice | ||
Jon Eyez | ||
Nicholas Dashnaw | ||
Kerry Sims | ||
Keniaryn Mitchell | ||
Jakel Marshall | ||
Carl Singleton | ||
Ashley Toman | ||
Spuds McConnell | ||
Sandra Linz | Town Woman (neoficiálně) |
Quentin Tarantino | (napsal) |
Harvey Weinstein | (výkonný producent, producent) | |
Shannon McIntosh | (výkonný producent) | |
Reginald Hudlin | (producent) | |
William Paul Clark | (vedoucí produkce) | |
Michael Shamberg | (výkonný producent) | |
Stacey Sher | (producent) | |
James W. Skotchdopole | (výkonný producent) | |
Pilar Savone | (producent) | |
Bob Weinstein | (výkonný producent) |
Robert Richardson |
Fred Raskin |
J. Michael Riva |
Sharen Davis |
Victoria Thomas |
Kristin Berge | (hlavní kadeřník) | |
Nikki Brown I | (maskér) | |
Diana Choi | (wig maker) | |
Stacey Herbert | (maskér) | |
LaLette Littlejohn | (personal makeup artist to Mr.Foxx) | |
Camille Friend | (hair department head) | |
Heba Thorisdottir | (makeup department head) | |
Allan A. Apone | (assistant department head makeup) | |
Jake Garber | (on-set key makeup effects artist) |
Suzan Wexler | (neoficiálně) | |
Mara LePere-Schloop | ||
Page Buckner | ||
David F. Klassen |
Leslie A. Pope |
Elisa | ||
Ennio Morricone |
Wylie Stateman | ||
Michael Minkler | ||
Tony Lamberti | ||
Mark Ulano |