Gore Verbinski |
Johnny Depp | Tonto | |
Armie Hammer | John Reid/The Lone Ranger | |
Helena Bonham Carter | Red Harrington | |
Barry Pepper | Captain Jay Fuller | |
William Fichtner | Butch Cavendish | |
James Badge Dale | Dan Reid | |
James Frain | ||
Ruth Wilson | Rebecca Reid | |
W. Earl Brown | Stache | |
Tom Wilkinson | Latham Cole | |
Matt O'Leary | ||
Mason Cook | Will | |
Harry Treadaway | Frank | |
Timothy V. Murphy | Fritz | |
Leon Rippy | ||
Lew Temple | Hollis | |
Tonya Kay | Specialty - Fire Fingers | |
Chad Brummett | Martin | |
Damon Herriman | Ray | |
Robert Baker | Navarro | |
Joaquín Cosio | Jesus | |
Alexandria Morrow | Reds Girl | |
Tait Fletcher | Grizzled Soldier | |
Saginaw Grant | Chief Big Bear | |
Tina Parker | Helen | |
Aura Trentin | Train Passenger | |
Allison Marie Volk | Jane | |
Megan Pribyl | Red's Butterfly Ballerina | |
Christopher Hagen | The Preacher | |
Ronnie Rodriguez | Gentleman/Train Passenger | |
Travis Hammer | Young Cavendish | |
JD Cullum | Wendell | |
David Dustin Kenyon | Train Passenger | |
David Midthunder | Fuller's Scout | |
Matthew Page | Soldier #3 | |
Grover Coulson | Joe | |
Gio Dangadze | Indian | |
Dustin Lane | Train Station Kid | |
Toni Ann Gambale | Saloon Girl | |
Bob Rumnock | Stove Pipe 2 | |
Laina Loucks | Rosalie | |
Bryant Prince | Danny Reid | |
Alex Knight | Soldier | |
Damon Carney | Blaine | |
Ashley M. Kalfas | Parasole Lady | |
John Quintana | Handcar operator | |
Stephen Brodie | Soldier #1 | |
Nick W. Nicholson | Saloon Guy | |
James P. Bennett | ||
John Keating | Young Crier | |
Landall Goolsby | Stove Pipe Hat | |
Carlos Sepulveda | Railroad Worker | |
Albert Fry Jr. | Town Dignitary | |
Carter DuBois | Railroad Worker | |
Joel Thingvall | Sheriff Long Johns | |
Edward Khmara | Sheriff Patterson | |
Elgin Cahill | Railroad Worker | |
Robin McGee | Old Crier | |
Will Koberg | Soldier #2 | |
Steve Corona | Young Cole | |
Martin Palmer | Constitution Fireman | |
Patrick Juarez | Fair Man - Wild West Show | |
Greg Herman | Train Passenger | |
Todd Bethke | Train Passenger | |
James Grummitt | Soldier 2 | |
Tad Jones | Vice President Schuyler Colfax | |
Jason E. Hill | Seamus | |
Turner Ross | Fairgoer | |
Luz P. Mendez | Pilar | |
Pablo Paz | Farmhand Mobster | |
Cary Drage | Scorpion Eater | |
Steve Shaw | Dignitary | |
Shannan Wagenman | Fairground Woman | |
Phil Arnold | Promontory Summit Band Conductor | |
Angela Crystal Williams | Train Passenger | |
Jason D. Johnson | Seamus O'Toole | |
Hope McCurdy | Contortionist | |
Kristine Fambrough | Train Car Temperance Woman | |
Claudia Adams | Townsperson (neoficiálně) | |
Walter Anaruk | Chinese Miner (neoficiálně) | |
Cabran E. Chamberlain | Railroad Worker (neoficiálně) | |
Scott Flick | Railroad Worker (neoficiálně) | |
Andrew Hook | Railway Worker (neoficiálně) | |
Michael Neal Powell | Townsman (neoficiálně) | |
Davin Ruggles | Fair Child (neoficiálně) | |
Liam Ruggles | Fair Child (neoficiálně) | |
Sean Weimorts | Calvary (neoficiálně) |
Justin Haythe | (scénář, námět) | |
Terry Rossio | (scénář, námět) | |
Ted Elliott | (scénář, námět) |
Jerry Bruckheimer | (producent) | |
Eric McLeod | (výkonný producent) | |
Gore Verbinski | (producent) | |
Chad Oman | (výkonný producent) | |
Mike Stenson | (výkonný producent) | |
Terry Rossio | (výkonný producent) | |
Eric Ellenbogen | (výkonný producent) | |
Ted Elliott | (výkonný producent) | |
Johnny Depp | (výkonný producent) |
Bojan Bazelli |
Hans Zimmer |
Craig Wood | ||
James Haygood |
Jess Gonchor |
Penny Rose |
Denise Chamian |
Sabrina Wilson | (makeup assistant Joel Harlow) | |
Sara Roybal | (maskér) | |
Gretchen Bright | (maskér) | |
Corey Welk | (maskér) | |
Kevin Kirkpatrick | (maskér) | |
Miki Caporusso | (hair production assistant) | |
David Atherton | (maskér) | |
Robin Beauchesne | (maskér) | |
Mike Smithson | (key makeup artist) | |
Jessica Nelson | (contact lens technician) | |
Khanh Trance | (hair special effects, wig maker) | |
Ken Niederbaumer | (maskér) | |
Vanessa Sharp | (kadeřnice) | |
Clare M. Corsick | (kadeřnice) | |
Joel Harlow | (makeup department head) | |
Ann-Maree Hurley | (facial hair and hair goods, maskér) | |
Cary Ayers | (návrhář - speciální makeup Harlow Designs) | |
Gloria Pasqua Casny | (hair department head) | |
Natasha Allegro | (kadeřnice) | |
Jules Holdren | (assistant hair department head) | |
Brian Penikas | (additional make-up) | |
Jerrad Gray | (maskér) | |
Mary Hedges Lampert | (hair background supervisor) | |
Isaac Meyers | (local makeup artist) | |
Marie Larkin | (kadeřnice) | |
Copper Perry | (maskér) | |
Leo Corey Castellano | (tattoo transfers) | |
Marcy Morgan | (assistant hair stylist) | |
Elizabeth Gallegos | (kadeřnice) | |
Patricia Greer | (maskér) | |
Karla Muenze | (maskér) | |
Brenda Salamone | (makeup effects shop technician) | |
Pepper J. Gallegos | (maskér) | |
Yvette Meely | (kadeřnice) | |
Cristina Patterson Ceret | (contact lens designer/painter) | |
Michael F. Blake | (maskér) (neoficiálně) | |
Laura Sill | (hair & wig assistant) | |
Jolynn Nieto | (assistant hair stylist) | |
Anisa Anderson | (maskér) | |
Carol Hemming | (personal hair stylist) |
Domenic Silvestri | ||
Iain McFadyen | ||
Naaman Marshall | ||
Jon Billington |
Cheryl Carasik |
Gary Brozenich | ||
Edson Williams | ||
Tim Alexander | ||
John Frazier |