Zack Snyder |
Emily Browning | Baby Doll | |
Abbie Cornish | Sweet Pea | |
Jena Malone | Rocket | |
Vanessa Hudgens | Blondie | |
Jamie Chung | Amber | |
Carla Gugino | Dr. Vera Gorski | |
Oscar Isaac | Blue Jones | |
Jon Hamm | High Roller/Doctor | |
Scott Glenn | Wise Man | |
Richard Cetrone | CJ | |
Gerard Plunkett | Stepfather | |
Malcolm Scott | The Cook | |
Ron Selmour | Danforth | |
Alan C. Peterson | Mayor/Lighter Orderly | |
Revard Dufresne | Big Boss Thug/Orderly #3 | |
Kelora Clingwell | Babydoll's Mother | |
Frederique De Raucourt | Babydoll's Sister | |
Monique Ganderton | Lobotomy Nurse/High Roller Girl #1 | |
Lee Tomaschefski | Lobotomy Nurse/High Roller Girl #2 | |
Eli Snyder | Tommy Soldier #1 | |
Cainan Wiebe | Tommy Soldier #2 | |
Danny Bristol | Tommy Soldier #3 | |
Brad Kelly | Guard/Chauffeur #1 | |
Peter Bryant | Guard/Chauffeur #2 | |
Patrick Sabongui | Earl | |
John R. Taylor | Grim Doctor | |
Chris Nowland | Cemetary Cop | |
Christine Willes | Reception Nurse/Designer | |
Gina Garenkooper | Bitter Clipboard Nurse | |
Michael Adamthwaite | State Trooper #1 | |
Phillip Mitchell | State Trooper #2 | |
Ian Tracey | Police Officer #1 | |
Sean Campbell | Police Officer #2 | |
Arassay Reyes | Dancer | |
Danielle Benton | Dancer | |
Caitlin Goguen | Dancer | |
Maiko Miyauchi | Dancer | |
Paula Giroday | Dancer | |
Louise Hradsky | Dancer | |
Juliana Semenova | Dancer | |
Allie Bertram | Dancer | |
Vicky Lambert | Dancer | |
Caroline Torti | Dancer | |
Chantal Hunt | Dancer | |
Carla Catherwood | Dancer | |
Stephanie Sy | Dancer | |
Kathryn Schellenberg | Dancer | |
Geneen Georgiev | Dancer | |
Annie Au | Dancer | |
Tia Haraga | Dancer | |
Hailley Caulfield | Dancer | |
Daniela Dib | Dancer | |
Jeff Dimitriou | 'Emilio' Gangster Dancer | |
John Howard | Band Member #1 | |
Thomas Fornataro | Band Member #2 | |
Antoine Baby Harry Calaway | Band Member #3 | |
G! Force | Band Member #4 | |
Nii Nortey Engmann | Band Member #5 | |
Gary A. Hecker | Special Creature Vocals |
Zack Snyder | (scénář, námět) | |
Steve Shibuya | (scénář) |
Jim Rowe | (line producer) | |
Thomas Tull | (výkonný producent) | |
Deborah Snyder | (producent) | |
Zack Snyder | (producent) | |
Wesley Coller | (výkonný producent) | |
Christopher DeFaria | (výkonný producent) | |
Jon Jashni | (výkonný producent) |
Larry Fong |
Marius De Vries | ||
Tyler Bates |
William Hoy |
Rick Carter |
Michael Wilkinson |
Lora Kennedy | ||
Michelle Allen | ||
Kristy Carlson |
Grant Van Der Slagt | ||
Patrick Banister | ||
Todd Cherniawsky | ||
Stefan Dechant |