James Frawley |
Joseph Bologna | Dan Torrance | |
Stockard Channing | Kitty Baxter | |
John Beck | Shoulders | |
Rene Auberjonois | Father Kudos | |
Ned Beatty | Shorty Scotty | |
Bob Dishy | Dr. Kurtz | |
José Ferrer | Ironman | |
Ruth Gordon | Old Lady | |
Harold Gould | Professor Baxter | |
Larry Hagman | Parking Lot Doctor | |
Sally Kellerman | Sybil Crane | |
Richard Mulligan | Claude Crane | |
Lynn Redgrave | Camille Levy | |
Richard B. Shull | Emery Bush | |
Stuart Margolin | Alex | |
Howard Hesseman | Jack | |
Mary Charlotte Wilcox | Mary Jane Beth Sue | |
Walter Brooke | Mr. Ames | |
Vic Tayback | Goldie | |
Murphy Dunne | Tommy Joyce | |
Raymond Guth | Farmer | |
Miriam Byrd-Nethery | Farmer's Wife | |
Dennis Kort | Farmer's Son | |
James Jeter | Bus Bartender | |
Vito Scotti | Barber | |
Harry Holcombe | Priest | |
Morgan Upton | First Cemetery Man | |
Dan Barrows | Second Cemetery Man | |
Della Thomas | Stewardess | |
Jess Nadelman | TV Reporter | |
Michael W. Schwartz | Bus Station Greeter | |
Selma Archerd | Bus Passenger | |
Chuck Bergansky | Bus Passenger | |
Joe Brooks | Bus Passenger | |
Alex Brown | Bus Passenger | |
Bart Carpinelli | Bus Passenger | |
Richard Crystal | Bus Passenger | |
Jerry DeWilde | Bus Passenger | |
David Essex | Bus Passenger | |
Karalee Fenske | Bus Passenger | |
Mickey Fox | Bus Passenger | |
Harry Frazier | Bus Passenger | |
Laurie Hagen | Bus Passenger | |
An Tsan Hu | Bus Passenger | |
Gregory C. Johnson | Bus Passenger | |
Walter Lott | Bus Passenger | |
Vincent Milana | Bus Passenger | |
Judy Motulsky | Bus Passenger | |
Erin Kathleen O'Reilly | Bus Passenger | |
Nick Pellegrino | Bus Passenger | |
Eugenie Ross-Leming | Bus Passenger | |
Cynthia Szigeti | Bus Passenger | |
Ann Weldon | Bus Passenger | |
Bert Williams | Bus Passenger | |
Andrew Winner | Bus Passenger | |
Carol Worthington | Bus Passenger |
Fred Freeman | (napsal) | |
Lawrence J. Cohen | (napsal) |
Julia Phillips | (výkonný producent) | |
Michael Phillips | (výkonný producent) | |
Fred Freeman | (producent) | |
Lawrence J. Cohen | (producent) |
Harry Stradling Jr. | (director of photography) |
David Shire | (music) |
Edward Warschilka | (film editor) |
Joel Schiller |
Marianna Elliott |
Lynn Stalmaster |
Carol Pershing | (kadeřnice) | |
Stanley Smith | (maskér) |
Barbara Krieger |