Ruben Fleischer | (directed by) |
Tom Hardy | Eddie Brock/Venom | |
Michelle Williams | Anne Weying | |
Riz Ahmed | Carlton Drake/Riot | |
Scott Haze | Security Chief Roland Treece | |
Reid Scott | Dr. Dan Lewis | |
Jenny Slate | Dr. Dora Skirth | |
Melora Walters | Homeless Woman Maria | |
Woody Harrelson | Cletus Kasady | |
Peggy Lu | Mrs. Chen | |
Malcolm C. Murray | Lewis Donate | |
Sope Aluko | Dr. Collins | |
Wayne Pére | Dr. Emerson | |
Michelle Lee | Malaysia EMT/Riot Host | |
Kurt Yue | Mission Control Translator | |
Chris O'Hara | Astronaut JJ Jameson, III | |
Emilio Rivera | Lobby Guard Richard | |
Amelia Young | Allie | |
Ariadne Joseph | Eddie's TV Producer | |
Deen Brooksher | Drake Interview Guard | |
David Jones | Drake Interview Guard | |
Roger Yuan | Village Eel Shop Owner | |
Woon Young Park | Malaysia Village Tough | |
Patrick Chundah Chu | Malaysia Village Tough | |
Vickie Eng | Elderly Village Woman/Riot Host | |
Mac Brandt | Jack the Bartender | |
Nick Thune | Beardo at Bar | |
Michael Dennis Hill | Reporter on TV | |
Sam Medina | Shakedown Thug | |
Scott Deckert | Noisy Neighbor Ziggy | |
Lauren Richards | Ziggy's Girlfriend | |
Jared Bankens | Isaac/Blue Host | |
Lucas Fleischer | Guard at Gate | |
Diesel Madkins | Lab Security Guard | |
Otis Winston | Chasing Guard | |
Zeva DuVall | Little Girl/Riot Host | |
Selena Anduze | Bistro Manager | |
Brittany L. Smith | Bistro Hostess | |
Jordan Foster | Waiter | |
Jane McNeill | Diner | |
Victor McCay | Diner | |
Elizabeth Becka | Diner | |
Ron Prather | Diner | |
Marcia White | Diner | |
Javier Vazquez Jr. | MRI Tech | |
Ellen Gerstein | Hospital Lady with Dog/Mrs. Manfredi | |
Martin Bats Bradford | Jacob/Blue Host | |
Steven Teuchert | Stoner Dude | |
Al-Jaleel Knox | Stoner Dude | |
Brandon Morales | Crowd Control Officer | |
Michael Burgess | Flight Technician | |
Matthew Cornwell | Ops Director | |
David Fleischer | Flight Trajectory Specialist | |
DJames Jones | LF Security Guard | |
Angela Davis | Evacuating Scientist | |
Stan Lee | Dapper Dog Walker | |
Wade Williams | Prison Guard | |
Megan Aldrich | Street Pedestrian (neoficiálně) | |
Joseph Amey | Street Pedestrian/Mercenary (neoficiálně) | |
Angelina | Tech Girl (neoficiálně) | |
William W. Barbour | Neighborhood Couple (neoficiálně) | |
Ray Benitez | Bistro Chef (neoficiálně) | |
Marcella Bragio | Neighborhood Couple (neoficiálně) | |
Carter Burch | Scientist/Lab Tech (neoficiálně) | |
Kevin Carscallen | Sailor (neoficiálně) | |
Cabran E. Chamberlain | San Francisco Tourist (neoficiálně) | |
Kim Christopher Codella | Cable Car Rider (neoficiálně) | |
Carl Collanus | Sailor (neoficiálně) | |
Christian Convery | Joey-8 Year Old Boy (neoficiálně) | |
M. Shawn Cunningham | Homeless Man (neoficiálně) | |
Laura Distin | Restaurant Patron (neoficiálně) | |
James J. Fuertes | Waiter #2 (neoficiálně) | |
Daniela Gaskie | Scientist/Lab Tech (neoficiálně) | |
John Gettier | Swat Team Member (neoficiálně) | |
Khalid Ghajji | Swat Team Member (neoficiálně) | |
Emelita T. Gonzalez | Villager (neoficiálně) | |
Apollo GT | Villager (neoficiálně) | |
Jake Hanson | Strip Club Patron (neoficiálně) | |
Anthony B. Harris | Pedestrian/Restaurant Patron (neoficiálně) | |
Tianna Hazard | Boy's Mother (neoficiálně) | |
Cassie Hendry | Street Pedestrian/Business Woman (neoficiálně) | |
Ron Cephas Jones | Jack (neoficiálně) | |
David King | Street Chase Pedestrian (neoficiálně) | |
Sailor Larocque | Tater-Tot Girl (neoficiálně) | |
Amy Le | Villager (neoficiálně) | |
Elgin Lee | Restaurant Patron (neoficiálně) | |
Tsi Chin Li-McCall | Villager (neoficiálně) | |
John Lobato | SFPD Officer (neoficiálně) | |
Homero Lopez | Street Pedestrian (neoficiálně) | |
Marquis Magwood | Scientist/Lab Tech (neoficiálně) | |
Mary Lu Marr | Cafe Patron (neoficiálně) | |
Van Marten | SFPD Officer (neoficiálně) | |
Susanne B McGavin | Cable Car Rider (neoficiálně) | |
Jock McKissic | Orderly (neoficiálně) | |
Cosmo Millan | Pedestrian (neoficiálně) | |
Yvette Miner | Shop Worker (neoficiálně) | |
Timothy D. Montjoy | Restaurant Patron (neoficiálně) | |
Ed Moy | Pedestrian (neoficiálně) | |
Vaughn Myovich | SF Pedestrian (neoficiálně) | |
Henry Oehler | Pedestrian (neoficiálně) | |
Donald K. Overstreet | Operations Specialist (neoficiálně) | |
John Ozuna | Johnson Prison Guard (neoficiálně) | |
Denney Pierce | Merc Driver (neoficiálně) | |
Paul Pillsbury | Hazmat Crew (neoficiálně) | |
Buddy Rahming | Businessman (neoficiálně) | |
Jeff Redlick | Pedestrian with car (neoficiálně) | |
Boston Rush Freeman | Trolly Teen #1 (neoficiálně) | |
Rxchie | Guard (neoficiálně) | |
Shekeb Sekander | Homeless Man (neoficiálně) | |
Chris Stein | Mission Control Operator (neoficiálně) | |
Jessica Dawson Strong | Restaurant Patron (neoficiálně) | |
JB Tadena | S.W.A.T. Officer 1 (neoficiálně) | |
Cerith Taylor | NYC Subway Passenger (neoficiálně) | |
Kayko Thompson | Villager (neoficiálně) | |
Phil Tyler | S.W.A.T Leader (neoficiálně) | |
Etienne Vick | Window Shopper (neoficiálně) | |
G.S. Wade II | Strip Club Bouncer (neoficiálně) | |
William Walker | Mission Scientist (neoficiálně) | |
Grace Wan | Actress (neoficiálně) | |
A. Marshal Ward | Patient (neoficiálně) | |
James D. Weston II | Pedestrian (neoficiálně) | |
Amanda Marie Wilkinson | Window shopper (neoficiálně) | |
Shawn Yee | San Francisco Driver (neoficiálně) | |
Ronnie Yelverton | Prison Guard (neoficiálně) |
Kelly Marcel | (scénář) | |
Jeff Pinkner | (scénář, screen story by) | |
Scott Rosenberg | (scénář, screen story by) | |
Todd McFarlane | (character created by) | |
David Michelinie | (character created by) |
Avi Arad | (producent) | |
Kelly Marcel | (výkonný producent) | |
Matt Tolmach | (producent) | |
David B. Householter | (výkonný producent) | |
Edward Cheng | (výkonný producent) | |
Howard Chen | (výkonný producent) | |
Amy Pascal | (producent) | |
Tom Hardy | (výkonný producent) | |
Stan Lee | (výkonný producent) |
Matthew Libatique | (director of photography) |
Ludwig Goransson | ((music by)) |
Maryann Brandon | ((edited by)) | |
Alan Baumgarten | ((edited by)) |
Oliver Scholl |
Kelli Jones |
John Papsidera |
Doug Fick | ||
Martin Gendron | ||
Gregory S. Hooper | ||
Drew Monahan | ||
James F. Truesdale | ||
Troy Sizemore | ||
Christophe Couzon |
Alice Felton |