Taylor Sheridan |
Kelsey Asbille | Natalie | |
Jeremy Renner | Cory Lambert | |
Julia Jones | Wilma | |
Teo Briones | Casey | |
Apesanahkwat | Dan Crowheart | |
Graham Greene | Ben | |
Elizabeth Olsen | Jane Banner | |
Tantoo Cardinal | Alice Crowheart | |
Eric Lange | Dr. Whitehurst | |
Gil Birmingham | Martin | |
Althea Sam | Annie | |
Tokala Black Elk | Sam Littlefeather | |
Martin Sensmeier | Chip | |
Tyler Laracca | Frank | |
Shayne J. Cullen | BIA Officer #1 | |
Dallin Tusieseina | BIA Officer #2 | |
Austin R. Grant | Carl | |
Ian Bohen | Evan | |
Hugh Dillon | Curtis | |
Matthew Del Negro | Dillon | |
James Jordan | Pete Mickens | |
Gabe Casdorph | Contractor #1 | |
Mason D. Davis | Contractor #2 | |
Chris Romrell | Contractor #3 | |
Jon Bernthal | Matt | |
Blake Robbins | Tim | |
Norman Lehnert | Dale | |
Ian Roylance | Coroner | |
Gus Sheridan | Classmate | |
Dana Anquoe | Coroner's Assistant #2 (neoficiálně) | |
Duy Beck | Native American Police Officer (neoficiálně) | |
Steven Jay Brown | Coroner's Assistant #4 (neoficiálně) | |
David Cardona | BIA Officer (neoficiálně) | |
Teresa Duran-Norvick | Teacher (neoficiálně) | |
Devin Hansen | Street Patron (neoficiálně) | |
Tara Karsian | Ingrid (neoficiálně) |
Taylor Sheridan | (napsal) |
Deepak Nayar | (výkonný producent) | |
Matthew George | (producent) | |
Basil Iwanyk | (producent) | |
Babak Eftekhari | (vedoucí produkce) | |
Wayne L. Rogers | (producent) | |
Nik Bower | (výkonný producent) | |
Christopher H. Warner | (výkonný producent) | |
Bob Weinstein | (výkonný producent) | |
Nicolas Chartier | (výkonný producent) | |
Brahim Chioua | (výkonný producent) | |
Harvey Weinstein | (výkonný producent) | |
Erica Lee | (výkonný producent) | |
Tim White | (výkonný producent) | |
Agnès Mentre | (výkonný producent) | |
Braden Aftergood | (výkonný producent) | |
David Glasser | (výkonný producent) | |
Robert Jones | (výkonný producent) | |
Trevor White | (výkonný producent) | |
Sigurjon Sighvatsson | (výkonný producent) | |
Wayne Marc Godfrey | (výkonný producent) | |
Elizabeth A. Bell | (producent) | |
Jonathan Deckter | (výkonný producent) | |
Peter Berg | (producent) | |
Jonathan Fuhrman | (výkonný producent) | |
Vincent Maraval | (výkonný producent) |
Ben Richardson | (director of photography) |
Nick Cave | (score composed and performed by) | |
Warren Ellis | (score composed and performed by) |
Gary Roach |
Neil Spisak |
Kari Perkins |
Jordan Bass | ||
Lauren Bass |
Felicity Bowring | (makeup & hair designer) | |
Kelly Donahue | (assistant makeup artist) | |
Tim Muir | (hair department head) | |
Greg T. Moon | (key makeup artist) |
Lauren Slatten |
Cynthia A. Neibaur |