Rob Cohen |
Vin Diesel | Xander Cage | |
Asia Argento | Yelena | |
Marton Csokas | Yorgi | |
Samuel L. Jackson | Agent Augustus Eugene Gibbons | |
Michael Roof | Agent Toby Lee Shavers | |
Richy Müller | Milan Sova | |
Werner Daehn | Kirill | |
Petr Jákl | Kolya | |
Jan Pavel Filipensky | Viktor | |
Tom Everett | Senator Dick Hotchkiss | |
Danny Trejo | El Jefe | |
Thomas Ian Griffith | Agent Jim McGrath | |
Eve | J.J. | |
Leila Arcieri | Jordan King | |
William Hope | Agent Roger Donnan | |
Ted Maynard | James Tannick | |
David Asman | Agent Polk | |
Joe Bucaro III | Virg | |
Chris Gann | T.J. | |
Martin Hub | Ivan Podrov | |
Radek Tomecka | Ivan Pedgrag | |
Mary-Pat Green | Waitress | |
Tanner Gill | Trucker | |
Scott Waugh | Stockbroker | |
Václav Chalupa | Nervous Hacker | |
Martina Smuková | Female Czech Cop | |
TeeJay Boyce | Bimbo Intern | |
Tony Hawk | Caddy Driver | |
Mat Hoffman | Extreme Guy | |
Brian Deegan | Extreme Guy | |
Mike Vallely | Skater | |
Mike Escamilla | Ramp Truck Passenger | |
Rob Wells | Hillside Video Shooter | |
Carey Hart | Caddy Passenger | |
W. Colin McKay | Van Driver | |
Jason Ellis | Van Video Shooter | |
Marek Vašut | Czech General | |
Lubos Pospísil | Czech Major | |
Ivo Niederle | Head Chemist | |
Vitezslav Bouchner | Head Technician | |
Esteban Cueto | Gold Tooth Narco | |
Martin Bárta | Male Opera Singer | |
Martina Bauerová | Female Opera Singer | |
Rich Wilkes | Tall Guy | |
F. Valentino Morales | Short Order Cook/NSA Agent | |
Leonard L. Thomas | NSA Agent | |
Ivan Rueda | Child Field Worker | |
Joshua Montero | Child Field Worker | |
Armando Cantina | Field Worker | |
Roman Matrka | Czech Agent | |
Alena Cihalikova | Xander's Bedroom Dancer | |
Michal Müller | Zither Player | |
Paul Aulicino | Police Officer (neoficiálně) | |
James Babson | Technician (neoficiálně) | |
Leslie Berger | Airline Passenger | |
Rob Cohen | Colombian Horseman (neoficiálně) | |
Olga Lounová | Waitress (neoficiálně) | |
Monty W. Maxwell | Cop (neoficiálně) | |
Rob Roy | Navy SEAL (neoficiálně) | |
Christopher Eric Ruiz | F.A.R.C. Soldier (neoficiálně) | |
Josh Todd | Party Attendee with Boxing Gloves (neoficiálně) |
Rich Wilkes | (napsal) |
Derek Dauchy | (co-producent) | |
Todd Garner | (výkonný producent) | |
Arne Schmidt | (výkonný producent) | |
David Minkowski | (vedoucí produkce) | |
Matthew Stillman | (vedoucí produkce) | |
George Zakk | (výkonný producent) | |
Creighton Bellinger | (co-producent) | |
Neal H. Moritz | (producent) | |
Michelle Purple | (vedoucí produkce) | |
Vin Diesel | (výkonný producent) |
Dean Semler |
Randy Edelman |
Joel Negron | ||
Chris Lebenzon | ||
Paul Rubell |
Gavin Bocquet |
Sanja Milkovic Hays |
Kate Dowd | ||
Ronna Kress |
Julie Stahl | (kadeřnice) | |
Allan A. Apone | (maskér Samuel L. Jackson) | |
Eva Ungrová-Malíková | (kadeřnice second unit) | |
Jamie Kelman | (key makeup artist L.A. unit) | |
Christien Tinsley | (maskér Mr. Diesel / tattoo artist) | |
Kerry Mendenhall | (kadeřnice) | |
Beth Miller | (hair department head) | |
Vilem Persi | (maskér second unit) | |
Jaroslav Šámal | (maskér) | |
Robert L. Stevenson | (kadeřnice Samuel L. Jackson) | |
Hallie D'Amore | (makeup department head) | |
Jana Dolejsi | (maskér) | |
Jirí Farkas | (maskér second unit) |
Jonathan Lee | (supervising art director) | |
Brad Ricker | ||
Phil Harvey |
Chris L. Spellman | ||
Hilton Rosemarin |
Matthew E. Butler | ||
Sean Andrew Faden | ||
John Frazier | ||
Joel Hynek |
Rick Thorne | ||
Richard Kruspe | ||
Paul Landers | ||
Till Lindemann | ||
Flake Lorenz | ||
Oliver Riedel | ||
Christoph Schneider | ||
Paul Hartnoll | ||
Phil Hartnoll |