Wayne Kramer |
Paul Walker | Joey Gazelle | |
Cameron Bright | Oleg Yugorsky | |
Vera Farmiga | Teresa Gazelle | |
Chazz Palminteri | Detective Rydell | |
Karel Roden | Anzor Yugorsky | |
Johnny Messner | Tommy 'Tombs' Perello | |
Ivana Milicevic | Mila Yugorsky | |
Alex Neuberger | Nicky Gazelle | |
Michael Cudlitz | Sal 'Gummy Bear' Franzone | |
Bruce Altman | Dez | |
Elizabeth Mitchell | Edele | |
Arthur J. Nascarella | Frankie Perello | |
John Noble | Ivan Yugorsky | |
Idalis DeLeon | Divina | |
David Warshofsky | Lester the Pimp | |
Jim Tooey | Tony | |
Thomas Rosales Jr. | Julio | |
Morgan Johnson | Jamaican | |
Jamba Mulimbwe | Jamaican | |
Maurice Lee | Jamaican | |
Viktor Cervenka | Ski Mask | |
Oakley Lehman | Ski Mask | |
Jan Kohout | Pops Gazelle | |
Jeffrey Smith | Paramedic | |
Karen Joy Cifarelli | Police Officer 1 | |
Brian Caspe | Police Officer 2 | |
Ryan James | Orderly | |
Ellen Savaria | Operating Room Nurse | |
Jiri Simberský | Yugorsky Gorilla | |
Petr Horacek | Yugorsky Gorilla | |
Miroslav Lhotka | Yugorsky Gorilla | |
William Byrd Wilkins | Crack Dealer | |
Ephraim Goldin | Crack Dealer | |
Matthew Blood-Smyth | Wino | |
Julian Littman | Pharmacist | |
Katerina Novotná | Pole Cats Waitress | |
James Lambert | Police Officer 3 | |
Howard Lotker | Police Officer 4 | |
David Monteiro | Manny Perez | |
Jeff Caster | Chef | |
Todd Kramer | Police Officer 5 | |
Clara Perez | Conchita | |
Andrew Jopson | Eric | |
Louise De Stexhe | Simone | |
Eddie Otero | Card Player | |
Andrea Vybiralova | Lester's Hooker | |
Monika Podzimkova | Lester's Hooker | |
Jan Vosmik | Russian Skater | |
Roman Kracik | Russian Skater | |
Václav Bednár | Russian Skater | |
Glenn Wrage | Special Agent in Charge | |
Evangeline | Waitress (neoficiálně) | |
Ryan Hanley | Pedestrian (neoficiálně) |
Wayne Kramer | (napsal) |
Brett Ratner | (producent) | |
Jeff G. Waxman | (line producer New York/New Jersey) | |
Matt Luber | (výkonný producent) | |
Andrew Pfeffer | (výkonný producent) | |
Tony Grazia | (line producer New York/New Jersey) | |
Michael A. Pierce | (producent) | |
Andreas Grosch | (výkonný producent) | |
Kevan Van Thompson | (co-producent) | |
Stewart Hall | (výkonný producent) | |
Sammy Lee | (producent) | |
Andreas Schmid | (výkonný producent) |
Jim Whitaker | (director of photography) |
Mark Isham |
Arthur Coburn |
Toby Corbett |
Kristin M. Burke |
Jay Scully | ||
Anne McCarthy |
Victor DeNicola | (kadeřnice New York/New Jersey) | |
Lisa Buscher | (special makeup effects trainee) | |
Roy Bryson | (hlavní kadeřník New York/New Jersey) |
Katerina Kopicová |
Pavel Tomek |