Ben Stiller |
Benicio Del Toro | Richard Matt | |
Patricia Arquette | Tilly Mitchell | |
Paul Dano | David Sweat | |
Bonnie Hunt | Catherine Scott | |
Eric Lange | Lyle Mitchell | |
David Morse | Gene Palmer | |
Jeremy Bobb | Dennis Lambert | |
James E. Facteau | CERT officer | |
Daniel Johnson | Inmate | |
Katrina Lee | Reporter | |
Gregory Blanch | CERT | |
Peter Georgo | Correction Officer Georgo | |
James W. Meagher | CERT | |
Adam Meixler | Inmate | |
John Persse | Correction Officer | |
Michael Beasley | Murder | |
Dominic Colon | Odell Martinez | |
Gregory Dann | Albert Boyd | |
Calvin Dutton | Kilo | |
Elijah Gravely | Inmate | |
Michael Hawkins | Kilo | |
Edward Mercado | Inmate Dre Cruz | |
Joshua Rivera | Angel | |
Boma Akpore | Inmate | |
Chad E Blair | Corrections Officer | |
Adam Desautels | Guinness | |
Jeff Girault | Inmate | |
Nathaniel Johnson | Inmate | |
Eric Lashua | Cert | |
John D Singh | Honor Block Inmate | |
Neil Towne | Max Inmate | |
Thomas D. Weaver | Prison Correction Officer | |
Antoni Corone | Scary Gary | |
Carolyn Mignini | Ilene Mulvaney | |
Johanna Day | Ruth | |
Christopher Mele | Big Dummy | |
Enzo Cellucci | Victor Howard | |
Matthias Sebastiun Garry | Kilo's Crew | |
Shawn Hopseker | CERT | |
Ted Opalinski | Prisoner | |
Andrew Chappelle | JLo | |
Harry O'Reilly | Corrections Officer Blake | |
Bonnie Milligan | Bitsy | |
Amy Stiller | Dispatcher Cathy | |
Jim Parrack | Kevin Tarsia | |
Micah Stock | Kenny Mitchell | |
Erik J. Jensen | Jab | |
Jeffrey Schecter | Spencer Freedman | |
Claire Hampsey | Lady with Ice Cream | |
Carla Brandberg | Betty | |
Chris Bojo | C.E.R.T. Officer | |
Gregory Bromfield | Prison Commissary Staff | |
Glenn Burnett | Background driver | |
Dominic Cancelliere | Inmate | |
Carl Clemons | Kilos Crew | |
Shadow C. LaValley | Spencer Freedman's Assistant | |
Charles Prendergast | Domino | |
Kristina Randjelovic | Melissa - Andrew Cuomo's Chief of Staff | |
Bobby Rodriguez | Prisoner | |
Mario Ruiz | Inmate | |
Skipp Sudduth | ||
Charlie Hofheimer | Kenny Barrile Sr | |
Ella Olivia Stiller | Teen Driver | |
Reggie Alvin Green | Reggie | |
Ben Loving | Teen Driver's Father | |
Diana Durango | Reporter at Clinton | |
Alexandra Seal | Christi Ann | |
Guerrin Gardner | Salon Lady with Lake House | |
Cody Alvord | Sweat's Accomplice #1 | |
Frank Deal | Corrections Officer Frank | |
Alana O'Brien | Salon Lady Decorator | |
Sarah Jes Austell | Hardware Store Clerk | |
Shannon Thornhill | Salon Stylist | |
Tommy Buck | Front Gate Corrections Officer | |
Hani Furstenberg | Karena | |
Robert Neary | Kevin Legros | |
Pasquale Fabbozzi | Mess Hall Corrections Officer | |
Jean Brassard | Gentleman with ice cream | |
Franck Fedele | Front Gate Corrections Officer #2 | |
Libby Winters | Tori | |
Leo James Davis | Kenny Barille Jr. | |
Giles Wright | Riot Leader Corrections Officer | |
Heath Ashmun | Tower Corrections Officer | |
Amber Gray | Annie | |
Benjamin Jeran McGinn | Tru-Stitch Employee | |
Joel Van Liew | First Deputy Supervisor Dearborn | |
Anthony Barrile | Jerome | |
Joe Lisi | Deputy Superintendent Ross | |
Nikki M. James | ER Doctor | |
Richie Allan | William Rickerson | |
Tony Amen | Inmate | |
Phoebe Amirault | Daughter at King's Wok | |
Georin Aquila | Inmate | |
Darren Barcomb | CERT Officer | |
Brian Bowman | Inmate | |
Kristoffe Brodeur | Skinhead Prisoner | |
Liz Cameron | Doctor | |
Edward Carnevale | C.O John | |
Dj Nino Carta | Inmate | |
Lance Coughlin | Corrections Officer | |
Brian Donahue | Corrections Officer | |
Al Dubinsky | Lieutenant Corrections Officer | |
Robert Elswick | CERT | |
Vic Estrella | Honor Block Inmate | |
Kinley Fleurejuste | Soccer Inmate | |
Patrick H. Fox | Confidential Informer | |
Christopher G Gates | Bar patron | |
Joe Gioco | Dr. Clement | |
David Glabb | CERT | |
Charles Guess | Major Guess | |
Michael Imperioli | Andrew Cuomo | |
Slim Khezri | FBI Special Agent | |
Patrick Klein | Pedestrian | |
Mike Kuse | U.S. Marshal | |
Pete Landis | Prison Psychologist | |
Michael Lanuto | Trooper #100 | |
Jake Lawson | Security Detail | |
Anthony Mangano | Anthony Annucci | |
Scott Martin | Muslim Skower Inmate | |
Eva McChesney | Nurse Lucille | |
George Mcgrath | Marshall | |
Bernard Miller | Border patrol officer | |
Johnny Mirandona | Kenny Junior's Friend | |
Joleene Moody | First Reporter | |
Phil Nardozzi | Inmate | |
Rachel Navarro | Francesca Matt | |
Darko Nikolic | Security Detail | |
Bernice Pierre | Prisoner | |
Franco Pinacchio | Corrections Officer | |
Annie Pisapia | Prison office worker | |
Eric Rasmussen | Prison Employee | |
George W Richardson | Corrections Officer | |
Ray Rosario | Prison Inmate | |
Frank Rossi | Acting Coach | |
Shade Rupe | CO Danny | |
Mike Scerbo | Prison Inmate | |
Alexander Spitfire | Inmate | |
Giovani Stprix | Inmate | |
Joy Sudduth | Reporter | |
Harry Sutton Jr. | Reporter #3 | |
Paul Tawczynski | US Marshal | |
Mike Walker | FBI | |
Adam Wannemacher | Corrections officer | |
Cynthia Wilber | Reporter | |
Jerry Wood | C.E.R.T. Officer | |
Scott Lockhart | Prison Correctional Officer (neoficiálně) | |
Deborah Loring | Canine Handler (neoficiálně) | |
Chris McCail | Chef (neoficiálně) | |
Chris Breen | CERT Team Officer (neoficiálně) | |
Carlos Gonzalez | Prisoner (neoficiálně) | |
Kenneth Kopolovicz | News Videographer (neoficiálně) | |
Robert Stull | Correction Officer (neoficiálně) |
Jerry Stahl | ||
Michael Tolkin | (tvůrce) | |
Brett Johnson | (tvůrce) |
Brett Johnson | (výkonný producent) | |
Ben Stiller | (výkonný producent) | |
Gavin J. Behrman | (co-producent) | |
Adam Brightman | (producent) | |
Gerry Robert Byrne | (co-producent) | |
Bryan Zuriff | (výkonný producent) | |
Jerry Stahl | (consulting producer) | |
Ivey Hardin | (co-producent) | |
Billy Redner | (co-producent) | |
Michael De Luca | (výkonný producent) | |
Nicholas Weinstock | (výkonný producent) | |
Michael Tolkin | (výkonný producent) | |
Paul Leonardo Jr. | (vedoucí produkce) | |
Andrew Left | (co-producent) | |
Lisa M. Rowe | (producent) | |
Bill Carraro | (výkonný producent) |
Jessica Lee Gagné |
Ed Shearmur |
Geoffrey Richman | ||
Malcolm Jamieson |
Mark Ricker |
David C. Robinson |
Rachel Tenner |
Michael Gowen | ||
James F. Truesdale | (art director, supervising art director) |
Cherish M. Hale | ||
Gage Gardner | ||
Erik J. Jensen |