Chad Stahelski |
Keanu Reeves | John Wick | |
Halle Berry | Sofia | |
Ian McShane | Winston | |
Laurence Fishburne | Bowery King | |
Mark Dacascos | Zero | |
Asia Kate Dillon | The Adjudicator | |
Lance Reddick | Charon | |
Tobias Segal | Earl | |
Anjelica Huston | The Director | |
Saïd Taghmaoui | The Elder | |
Jerome Flynn | Berrada | |
Randall Duk Kim | Doctor | |
Margaret Daly | Operator | |
Robin Lord Taylor | Administrator | |
Susan Blommaert | Librarian | |
Unity Phelan | Ballerina | |
Jason Mantzoukas | Tick Tock Man | |
Andrea Sooch | Ticket Taker | |
Sergio Delavicci | Ruska Roma | |
Cecep Arif Rahman | Shinobi 1 | |
Yayan Ruhian | Shinobi 2 | |
Tiler Peck | Ballet Choreographer | |
Baily Jones | Dress Rehearsal Ballerina | |
India Bradley | Dress Rehearsal Ballerina | |
Olivia MacKinnon | Dress Rehearsal Ballerina | |
Sarah Villwock | Dress Rehearsal Ballerina | |
Eliza Blutt | Dress Rehearsal Ballerina | |
Harrison Coll | Dress Rehearsal Ballerina | |
Boban Marjanovic | Ernest | |
Maxim Beloserkovsky | Ballet Instructor 1 | |
Charles Askegard | Ballet Instructor 2 | |
Stefaniya Makarova | Ballet Instructor 3 | |
Jeff G. Waxman | NY Taxi Driver | |
Aïssam Bouali | Yassin | |
Mustapha Adidou | Zahir | |
Alexey Golousenko | Ruska Roma Guard | |
Stella Macdonald | Young Student (neoficiálně) | |
Ahmed Adel | Assassin (neoficiálně) | |
Amanda Anthony | Passerby (neoficiálně) | |
Xan Aspero | Pedestrian (neoficiálně) | |
Jonathan Benevento | Commuter (neoficiálně) | |
Richard Bird | Homeless Assassin- Guard (neoficiálně) | |
Paul Bonar | Ruska Roma Sentry (neoficiálně) | |
Kristoffe Brodeur | Assassin (neoficiálně) | |
Michael Carey | Continental Guard (neoficiálně) | |
Kenneth Carrella | Ghost Assassin (neoficiálně) | |
Larry Chan | Man Without Umbrella/Subway Commuter (neoficiálně) | |
Komal Charania | Pedestrian (neoficiálně) | |
David Chen | Continental Guard (neoficiálně) | |
Tiger Hu Chen | Triad (neoficiálně) | |
Justin Clarke | Continental Security #12 (neoficiálně) | |
Renee Compton | Times Square Pedestrian (neoficiálně) | |
Marmee Regine Cosico | Pedestrian (neoficiálně) | |
Vincent Cucuzza | Police Officer (neoficiálně) | |
Kay Day | Switch Board Operator (neoficiálně) | |
Robbie DeRaffele | Russian Ruska (neoficiálně) | |
John DiGiorgio | Commuter (neoficiálně) | |
Frank Fernandez | Friend (neoficiálně) | |
Ryan Funigiello | Driver (neoficiálně) | |
Nimo Gandhi | Taxi Driver (neoficiálně) | |
Les Gardonyi | Train Passenger (neoficiálně) | |
John Gettier | Assassin (neoficiálně) | |
Khalid Ghajji | Foundry Guard/Berrada Street Guard (neoficiálně) | |
Dan Gruenberg | Homeless Man (neoficiálně) | |
Christian A Guerrero | Russian Assassin (neoficiálně) | |
Nicole Michele Guilbault | Switch Board Operator (neoficiálně) | |
Jarrell Hall | Assassin (neoficiálně) | |
Rosemary Howard | Library Patron (neoficiálně) | |
Remi Pann Irene | Pedestrian (neoficiálně) | |
Stephen Koepfer | Sambo Instructor (neoficiálně) | |
Jarrod LaBine | Library Patron (neoficiálně) | |
Suzanne LaChasse | Commuter (neoficiálně) | |
Kelly Rae LeGault | Switchboard Operator #2 (neoficiálně) | |
Bob Leszczak | Harried Commuter (neoficiálně) | |
Faith Logan | Girl in Park (neoficiálně) | |
Ronnie Magri | Assassin (neoficiálně) | |
David L. Marston | Times Square Pedestrian (neoficiálně) | |
Scott Martin | Homeless Assassin (neoficiálně) | |
Michael A McGrath | Library Patron/Pedestrian (neoficiálně) | |
Roman Mitichyan | Roma (neoficiálně) | |
Inna Muratova | Library Girl (neoficiálně) | |
Anthony Padilla | Cashier (neoficiálně) | |
Vincent Paolicelli | Library Patron (neoficiálně) | |
Oscar Pavlo | Ruska Roma Guard (neoficiálně) | |
Annie Pisapia | Homeless woman (neoficiálně) | |
Mounir Quazzani | A cappella Assassin (neoficiálně) | |
Diezel Ramos | Gangster (neoficiálně) | |
Ray Rosario | Cab Driver (neoficiálně) | |
Shade Rupe | Pedestrain in Times Square (neoficiálně) | |
Joseph Gerard Sabatino | Roma Ruska doorman (neoficiálně) | |
Carl Salonen | Metro-North Commuter (neoficiálně) | |
Robert Samuels | Bobby Long (neoficiálně) | |
Dana Schick | Jenna (neoficiálně) | |
Silvio Simac | The Muscle (neoficiálně) | |
Kayla Thompson | Times Square Pedestrian (neoficiálně) | |
Michael A. Thompson | Times Square Pedestrian (neoficiálně) | |
Jacklyn Thrapp | Pedestrian in Times Square (neoficiálně) | |
Adrian Valle Torres | Commuter (neoficiálně) | |
Martin Tsien | Shinobi (neoficiálně) | |
Giuseppe Virzi | Balloon Boy (neoficiálně) | |
McManus Woodend | Bowery King Bodyguard (neoficiálně) | |
Alex Xenos | Chinatown Gangster (neoficiálně) | |
Roger Yuan | Huang (neoficiálně) |
Marc Abrams | (scénář) | |
Derek Kolstad | (scénář, námět, postavy) | |
Chris Collins | (scénář) | |
Shay Hatten | (scénář) |
Joby Harold | (výkonný producent) | |
Erica Lee | (producent) | |
Guy Riedel | (line producer Morocco Unit) | |
John R. Saunders | (co-producent) | |
David Leitch | (výkonný producent) | |
Karim Abouobayd | (line producer Dune Films, Morocco) | |
Jennifer Madeloff | (vedoucí produkce) | |
Steven P. Saeta | (additional line producer Morocco) | |
Chad Stahelski | (výkonný producent) | |
Basil Iwanyk | (producent) | |
Jeff G. Waxman | (výkonný producent) |
Dan Laustsen | (director of photography) |
Joel J. Richard | ||
Tyler Bates |
Evan Schiff |
Kevin Kavanaugh |
Luca Mosca |
Mary Vernieu | ||
Marisol Roncali | ||
Salah Benchegra |
Teddy Setiawan | ||
Chris Shriver | ((Supervising Art Director)) | |
Ian Bailie | ((supervising art director Morroco Unit)) |
Letizia Santucci | ((set decorator)) | |
David Schlesinger |