Carlos López Estrada | ((directed by)) | |
Don Hall | ((directed by)) | |
Paul Briggs | ((co-director)) | |
John Ripa | ((co-director)) |
Kelly Marie Tran | Raya (hlas) | |
Awkwafina | Sisu (hlas) | |
Izaac Wang | Boun (hlas) | |
Gemma Chan | Namaari (hlas) | |
Daniel Dae Kim | Benja (hlas) | |
Benedict Wong | Tong (hlas) | |
Jona Xiao | Young Namaari (hlas) | |
Sandra Oh | Virana (hlas) | |
Thalia Tran | Little Noi (hlas) | |
Lucille Soong | Dang Hu (hlas) | |
Alan Tudyk | Tuk Tuk (hlas) | |
Gordon Ip | Merchant #2 (hlas) | |
Dichen Lachman | General Atitaya/Spine Warrior (hlas) | |
Patti Harrison | Tail Chief (hlas) | |
Jon Park | Chai (hlas) | |
Sung Kang | Dang Hai (hlas) | |
Sierra Katow | Merchant/Fang Officer (hlas) | |
Ross Butler | Spine Chief (hlas) | |
François Chau | Wahn (hlas) | |
Paul Yen | Merchant #1 (hlas) | |
Isabella Abiera | Additional Voices (hlas) | |
Deuce Basco | Additional Voices (hlas) | |
G.K. Bowes | Additional Voices (hlas) | |
Reggie De Leon | Additional Voices (hlas) | |
Liza Del Mundo | Additional Voices (hlas) | |
Terri Douglas | Additional Voices (hlas) | |
Tania Gunadi | Additional Voices (hlas) | |
Ren Hanami | Additional Voices (hlas) | |
Ben Hisoler | Additional Voices (hlas) | |
Jennie Kwan | Additional Voices (hlas) | |
Aleks Le | Additional Voices (hlas) | |
Kayla Melikian | Additional Voices (hlas) | |
Yabo Obien | Additional Voices (hlas) | |
Lucian Perez | Additional Voices (hlas) | |
Vyvan Pham | Additional Voices (hlas) | |
Griffin Puatu | Additional Voices (hlas) | |
Vincent Rodriguez III | Additional Voices (hlas) | |
Abraham Sigler | Additional Voices (hlas) | |
JB Tadena | Additional Voices (hlas) | |
Lily Villegas | Additional Voices (hlas) | |
Jenn Wong | Additional Voices (hlas) | |
Sanyee Yuan | Additional Voices (hlas) |
Adele Lim | (scénář, námět) | |
Carlos López Estrada | (námět) | |
Qui Nguyen | (scénář, námět) | |
Paul Briggs | (námět) | |
Kiel Murray | (námět) | |
Dean Wellins | (námět) | |
Don Hall | (námět) | |
John Ripa | (námět) |
Osnat Shurer | (producent) | |
Peter Del Vecho | (producent) | |
Jennifer Christine Vera | (vedoucí produkce) | |
Nathan Curtis | (vedoucí produkce) | |
Jennifer Lee | (výkonný producent) | |
Jared Bush | (výkonný producent) |
Rob Dressel | (director of cinematography layout) |
James Newton Howard | ((original score by)) |
Fabienne Rawley | ((edited by)) | |
Shannon Stein | ((edited by)) |
Cory Loftis | ||
Paul A. Felix | ||
Helen Mingjue Chen |
Brooklyn El-Omar |
Jamie Sparer Roberts |
Bob Boyle | ((art direction)) |