Robert Z. Leonard |
William Powell | Florenz Ziegfeld Jr. | |
Myrna Loy | Billie Burke | |
Luise Rainer | Anna Held | |
Frank Morgan | Jack Billings | |
Fanny Brice | Fannie Brice | |
Virginia Bruce | Audrey Dane | |
Reginald Owen | Sampston | |
Ray Bolger | Ray Bolger | |
Ernest Cossart | Sidney | |
Joseph Cawthorn | Dr. Ziegfeld | |
Nat Pendleton | Sandow | |
Jean Chatburn | Mary Lou | |
Paul Irving | Erlanger | |
Herman Bing | Costumer | |
Charles Judels | Pierre | |
Marcelle Corday | Marie | |
Raymond Walburn | Sage | |
A.A. Trimble | Will Rogers | |
Buddy Doyle | Eddie Cantor | |
Wanda Allen | Ziegfeld Girl (neoficiálně) | |
Bernice Alstock | Soloist in 'Shine On, Harvest Moon' Montage (neoficiálně) | |
Franklyn Ardell | Allen (neoficiálně) | |
Earl Askam | Audience Member (neoficiálně) | |
Gertrude Astor | Sassy Blonde Anna Held Audience Member (neoficiálně) | |
Lynn Bailey | Ziegfeld Girl (neoficiálně) | |
Monica Bannister | Ziegfield Girl (neoficiálně) | |
Bonnie Bannon | Ziegfeld Girl (neoficiálně) | |
Lynn Bari | Ziegfeld Girl (neoficiálně) | |
Jack Baxley | Detective (neoficiálně) | |
Robert Bradford | Soloist in 'Look for the Silver Lining' Montage (neoficiálně) | |
Raymond Brown | Inspector Doyle (neoficiálně) | |
Sheila Browning | Ziegfeld Girl (neoficiálně) | |
Charles Bruins | Singer (neoficiálně) | |
David Burns | Clarence (neoficiálně) | |
James P. Burtis | Bill (neoficiálně) | |
Edna Callahan | Ziegfeld Girl (neoficiálně) | |
Buddy Clark | Singer (neoficiálně) | |
Wallis Clark | Stock Broker (neoficiálně) | |
Thomas Clarke | Ol' Man River' soloist in Show Boat scene (neoficiálně) | |
Clay Clement | Jack - Barber Shop Customer (neoficiálně) | |
Charles Coleman | Carriage Starter (neoficiálně) | |
Helen Collins | Miss Drake (neoficiálně) |
William Anthony McGuire | (scénář) |
Hunt Stromberg | (producent) | |
Sidney Algier | (assistant producer) (neoficiálně) |
George J. Folsey | (část Ziegfeld Roof Numbers) | |
Karl Freund | (část Ziegfeld Roof Numbers) | |
Merritt B. Gerstad | (photographed by Hoctor Ballet) | |
Ray June | (photographed by Melody Number) | |
Oliver T. Marsh | (photographed by) |
Arthur Lange | (neoficiálně) |
William S. Gray |
Adrian |
Max Factor | (wig supervisor) (neoficiálně) | |
Robert J. Schiffer | (maskér) (neoficiálně) |
Cedric Gibbons | ||
Eddie Imazu | (neoficiálně) |
Edwin B. Willis | (associate art director) |
Seymour Felix | (stager dances and ensembles) |
Harriet Hoctor |