Clint Eastwood |
Angelina Jolie | Christine Collins | |
John Malkovich | Rev. Gustav Briegleb | |
Amy Ryan | Carol Dexter | |
Colm Feore | James E. Davis | |
Gattlin Griffith | Walter Collins | |
Michelle Gunn | Sandy | |
Michael Kelly | Detective Lester Ybarra | |
Jan Devereaux | Operator | |
Erica Grant | Operator | |
Antonia Bennett | Operator | |
Kerri Randles | Operator | |
Frank Wood | Ben Harris | |
Morgan Eastwood | Girl on Tricycle | |
Madison Hodges | Neighborhood Girl | |
Devon Conti | Arthur Hutchins | |
Ric Sarabia | Man at Diner | |
J.P. Bumstead | Cook | |
Jeffrey Donovan | Captain J.J. Jones | |
Debra Christofferson | Police Matron at Train | |
Russell Edge | Reporter at Train | |
Stephen W. Alvarez | Reporter at Train | |
Peter Gerety | Dr. Earl W. Tarr | |
Pete Rockwell | Reporter at Precinct | |
John Harrington Bland | Dr. John Montgomery | |
Pamela Dunlap | Mrs. Fox | |
Roger Hewlett | Officer Morelli | |
Jim Cantafio | Desk Sergeant | |
Maria J. Rockwell | Police Matron at Precinct | |
Wendy Worthington | Reception Nurse | |
Riki Lindhome | Examination Nurse | |
Dawn Flood | Morning Nurse | |
Dale Dickey | Patient | |
Jason Butler Harner | Gordon Northcott | |
Eddie Alderson | Sanford Clark | |
Sterling Wolfe | Briegleb's Aide | |
Michael McCafferty | Ticket Vendor | |
David Goldman | Administrator | |
Denis O'Hare | Dr. Jonathan Steele | |
Anthony De Marco | Abducted Kid | |
Joshua Logan Moore | Abducted Kid | |
Joe Kaprielian | Abducted Kid | |
Muriel Minot | Secretary | |
Kevin Glikmann | Male Orderly | |
Drew Richards | Holding Officer | |
Hope Shapiro | Medication Nurse | |
Caleb Campbell | Backup Detective | |
Jeff Cockey | Backup Detective | |
Zach Mills | News Vendor | |
Kelly Lynn Warren | Rachel Clark | |
Colby French | Bob Clark | |
Scott Leva | Mountie | |
Richard King | Mountie | |
Clint Ward | Mountie | |
Geoff Pierson | S.S. Hahn | |
Reed Birney | Mayor Cryer | |
Michael Dempsey | Man on Street | |
Peter Breitmayer | Chairman Thorpe | |
Phil Van Tee | Councilman | |
Jim Nieb | Reporter at Hearing | |
Lily Knight | Mrs. Leanne Clay | |
Jeffrey Hutchinson | Mr. Clay | |
Brian Prescott | Courtroom Bailiff | |
Ryan Cutrona | Judge | |
Mary Stein | Janet Hutchins | |
Gregg Binkley | Jury Foreman | |
William Charlton | Prison Guard | |
Cooper Thornton | Prison Guard | |
E.J. Callahan | Warden | |
Asher Axe | David Clay | |
Devon Gearhart | Winslow Boy | |
Dalton Stumbo | Winslow Boy | |
Austin Mensch | Boy in Coop |
J. Michael Straczynski | (napsal) |
Ron Howard | (producent) | |
Brian Grazer | (producent) | |
Robert Lorenz | (producent) | |
Audrey Chon | (production executive) | |
Tim Moore | (výkonný producent) | |
James Whitaker | (výkonný producent) | |
Geyer Kosinski | (výkonný producent) (neoficiálně) | |
Clint Eastwood | (producent) |
Tom Stern |
Clint Eastwood |
Joel Cox | ||
Gary Roach |
James J. Murakami |
Deborah Hopper |
Ellen Chenoweth |
Carol A. O'Connell | (hair department head) | |
Rhonda O'Neal | (kadeřnice) (neoficiálně) | |
Toni G | (maskér Ms. Jolie) | |
Colin Jamison | (kadeřnice Ms. Jolie) | |
JoJo Myers Proud | (maskér) (neoficiálně) | |
Jay Wejebe | (maskér) | |
Tania McComas | (makeup department head) | |
Patricia Dehaney-Le May | (kadeřnice) | |
Janis Clark | (kadeřnice) | |
Zoe Hay | (maskér) | |
Mike Mekash | (assistant makeup artist) (neoficiálně) | |
Kim M. Ferry | (kadeřnice) (neoficiálně) | |
Elizabeth Hoel | (maskér) (neoficiálně) | |
Maynard Matthews | (kadeřnice) |
Patrick M. Sullivan Jr. |
Gary Fettis |