Nafilmy > Články

Články

 • Oppenheimer získal 13 nominací na cenu BAFTA

  Oppenheimer získal 13 nominací na cenu BAFTA

  Minimálně stejný počet by mohl získat i nominací na Oscary. Je to film, který vyniká jak v hereckých, scenáristických, ale také v technických kategoriích.

  autor: Xixaopublikováno: 20.01.2024
 • Všechno, všude, najednou získalo 7 Oscarů

  Všechno, všude, najednou získalo 7 Oscarů

  Všechno, všude, najednou posbíralo ceny téměř ve všech hlavních kategoriích, jako je nejlepší film, režie, původní scénář, herečka v havní roli, herci ve vedlejčích rolích, a střich. Válečné drama Netflixu Na západní fontě klid získalo 4 Oscary: zahraniční film, hudba, kamera a výprava. České nominace tak nebyly proměněny.

  autor: Xixaopublikováno: 13.03.2023
 • Oscaři jsou zpět a Will Smith získal Oscara

  Oscaři jsou zpět a Will Smith získal Oscara

  94. předávání Oscarů se vrátilo k tradičnímu formátu, který již pár let chyběl - mělo moderátora. Lépe řečeno hned tři moderátorky. Slovy jedné z nich Amy Schumer: "bylo levnější zaplatit tři ženy než jednoho muže".

  autor: Xixaopublikováno: 28.03.2022
 • Česká nominace na Zlatý glóbus

  Česká nominace na Zlatý glóbus

  V kategorii animovaný film získal nominaci česko-slovensko-francouzský film Moje slunce Mad režisérky Michaeli Pavlátové.
  Film také bojuje o nominaci na Oscara. Zda se dostal do užšího shortlistu se dozvíme už 21. prosince.

  autor: Xixaopublikováno: 19.12.2021
 • Vyrovnaní Oscaři

  Vyrovnaní Oscaři

  Letos se žádné větší překvapení, oproti loňskému roku, nekonalo. Předpokládaný favorit Země nomádů si odnesl ceny za nejlepší film, režii a hlavní ženský herecký výkon.

  Jediným "zvratem večera" bylo to, že cena za nejlepší film se neudělovala jako poslední kategorie. Po ní následovaly ještě hlavní herecké kategorie, kde cenu získali herečtí matadoři Frances McDormand (její třetí Oscar za hlavní roli) právě za road movie Země nomádů a Anthony Hopkins (druhý Oscar za hlavní roli) za Otce.

  Kompletní výsledky

  autor: Xixaopublikováno: 26.04.2021

1 2 316