Yorgos Lanthimos | (directed by) |
Olivia Colman | Queen Anne | |
Rachel Weisz | Lady Sarah | |
Emma Delves | Queen's Maid | |
Faye Daveney | Sarah's Maid | |
Emma Stone | Abigail | |
Paul Swaine | Wanking Man | |
Jennifer White | Mrs Meg | |
LillyRose Stevens | Sally | |
Denise Mack | Kitchen Servant | |
James Smith | Godolphin | |
Mark Gatiss | Lord Marlborough | |
Horatio | Fastest Duck in the City | |
Willem Dalby | Central Tory Booker | |
Edward Aczel | Earl of Stratford | |
Carolyn Saint-Pé | Madame Tournée | |
John Locke | Eviction Courtier | |
Nicholas Hoult | Harley | |
Everal Walsh | Servant, Upstairs | |
Basil Eidenbenz | Footman #2 | |
Declan Wyer | Footman #4 | |
Anthony Dougall | Queen's Doctor | |
James Melville | Footman #3 | |
Timothy Innes | Footman #1 | |
Joe Alwyn | Masham | |
Ben English | Page #1 | |
Wilson Radjou-Pujalte | Pigeon Boy | |
Peter Brookes | Page #2 | |
Gavin Henderson | Music Teacher | |
Djordje Jovanovic | Child Orchestra | |
Sam Kemp | Child Orchestra | |
Hana McDowell | Child Orchestra | |
James Perrin | Child Orchestra | |
Luca Wiseman | Child Orchestra | |
Callum Lewin | Nude Pomegranate Tory | |
Jenny Rainsford | Mae | |
Liam Fleming | Kevin | |
Angela Hicks | Singing Woman | |
Martin Pemberton | Fire Eater | |
Isaura Barbé-Brown | Courtier (neoficiálně) | |
Alexis Bennett | Court Musician (neoficiálně) | |
Samuel Bossman | Courtier (neoficiálně) | |
Antonia Castilla | Courtier (neoficiálně) | |
Solomon Jean Charles | Royal Servant (neoficiálně) | |
Errol Clayton | Courtier (neoficiálně) | |
Leigh Dent | Courtier (neoficiálně) | |
Chris Elms | Young Tory (neoficiálně) | |
Frank Gordon | Courtier (neoficiálně) | |
Tim Ingall | Lord Bingley (neoficiálně) | |
Elizabeth Ita | Courtier (neoficiálně) | |
Roisin Keogh | Courtier (neoficiálně) | |
Nathan Lang | Courtier (neoficiálně) | |
Poppy Lawless | Courtier (neoficiálně) | |
Hannah Morley | Courtier (neoficiálně) | |
Alfrun Rose | Kitchen Maid (neoficiálně) | |
Janette Sharpe | Maid (neoficiálně) | |
Jack Veal | Boy (neoficiálně) | |
Emily Vinnicombe | Courtier (neoficiálně) | |
Zenobia Voegele-Downing | Courtier (neoficiálně) | |
Arthur Wilde | Low Ranked Soldier (neoficiálně) |
Deborah Davis | (napsal) | |
Tony McNamara | (napsal) |
Cait Collins | (line producer) | |
Ceci Dempsey | (producent) | |
Ed Guiney | (producent) | |
Andrew Lowe | (výkonný producent) | |
Lee Magiday | (producent) | |
Daniel Battsek | (výkonný producent) | |
Josh Rosenbaum | (výkonný producent) | |
Jennifer Semler | (co-producent Waypoint Entertainment) | |
Ken Kao | (výkonný producent) | |
Deborah Davis | (výkonný producent) | |
Rose Garnett | (výkonný producent) | |
Tony McNamara | (výkonný producent) | |
Yorgos Lanthimos | (producent) |
Robbie Ryan | (director of photography) |
Yorgos Mavropsaridis | (film editor) |
Fiona Crombie |
Sandy Powell |
Dixie Chassay |
Nadia Stacey |
Lynne Huitson | (supervising art director) | |
Sarah Bick | ((additional photography)) | |
Caroline Barclay | ||
Dominic Roberts |
Alice Felton |