NafilmyUživatelé > Xixao > Komentáře

Xixao

  • Luděk Hradil

    21 bodů
  • Oblíbené filmové žánry

    komedie, drama, krimi, thriller, akční, romantický, western, válečný
    ico ico ico ico ico ico ico ico
Celkem komentářů: 95 (1 - 20)

1 2 3 4 5

Seřadit podle:
Hodnocení Film Datum
Creed (2015)
18. 10. 2023
Odkládal jsem jej 8 let. Neměl jsem nikdy moc motivaci to vidět (kromě Stalloneho). Viděl jsem dávno pouze Rockyho jedničku. A až teď (2023) jsem si doplnil Rocky II, III, IV. A hned jsem dostal na tento film chuť. A milé překvapení. Šablona Rockyho je tak silná, že opět zvládne znovu použití. A stále to funguje. Ano, je to i nostalgie, Stallone to hraje hodně dobře, i když je logicky mimo ring.
Top Gun: Maverick (2022)
24. 06. 2022
Mně se to moc líbilo. Ano je to šablona, vše je tam jak přes kopírák, 100x jsme to už viděli. Ale je to tam vše v roznováze, tak akorát, vše funguje. Cruiz je borec, připadal jsem si že cestuju časem a nedívám se na 60leteho chlapa. Navíc je to spíš parodie na Top gun, někdo psal že jsou to Žhavé výstřely. Dělá si to srandu samo ze sebe. Recenze typu, že je to film roku jsou podle mě mimo. Je to blockbuster roku, to ano. A jsou tam super ty letadla, zvuky (měl jsem z toho často husinu) , souboje - přišly mi i docela přehledné. Jsou tam scény co chci aby v takovém filmu byly - nasrané pohledy generálů, když kolem proletí Maverick v letadle, apod. Bavil jsem se.
Umění tančit v dešti (2019)
03. 04. 2021
Pekný film, hodně na hraně kýče, ale krásně se na to dívalo. PS: kapesníky s sebou
Nabarvené ptáče (2019)
12. 06. 2020
Těžké divání. Při pozorování filmu se mi vybavila Roma, Alfona Cuarona, ať už kamerou, ale také tempem a málo dialogy. Klidné, až nudné pasáže a pak smršť akce nebo násilí. V tomto ohledu mi přišla Roma skromější, ale o to víc nudnější. V ptáčeti je toho mnohem více. Na české poměry neuvěřitelné scény, troufnu si říct i v rámci celé kinematogirafie. Četl jsem recenze typu, že se zde násilí po určité části opakuje. Ale s tímto nesouhlasím. Každá kapitola je zde jiná.

Měl jsem problém s hlavním hrdinou. Nějak jsem mu nefandil. Nějak bylo jasné, že to dá a nebál jsme se o něj. Ta jeho "nesmrtelnost", nepřítomný pohled. Na jednu stranu díky tomu to asi všechno mohl projít.

Když srovnám strašné scény, např. kdy vojáci vypalují vesnici, to jak je to natočeno, mi přišlo surovější než v Šindlerovém seznamu, přesto když se dívám na Šindlerův seznam, tak si jej nějak užívám. Je tam zápletka, víc postav, které tam jsou celý film. To o ptáčeti říct nemohu. Pak je otázka co je dobře, film o násilích války, který je divácký versus míň. divácký...

Škoda té moninace na Oscara, tomuto filmu by slušela.
Kong: Ostrov lebek (2017)
09. 03. 2018
Film do kina. Vizuál a obsazení filmu je úžasné, ale tím vše končí. Film pohřbívá hloupý a klišoidní scénář. Škoda.
V zajetí démonů 2 (2016)
29. 09. 2017
Opravdu jsem se bál. Na dnešní dobu film pracuje s tradičními metodami strašení a ty tu fungují. Viděno v kině, potil jsem se strachy, tohle jsem v kině dlouho nezažil.
Co jsme komu udělali? (2014)
30. 03. 2016
Dalo by se z daného tématu vytěžit ještě víc, ale i tak docela dobrá komedie. Nejvtipnější byl otec z Afriky, ten přehrál i Claviera.
Spotlight (2015)
10. 02. 2016
Výborně napsáno, zahráno, nastříháno. Ale. Film má z počátku pomalé tempo, které se umocněno ještě obsahem, kdy se tam řeší různé právní kličky apod, které jsou pro evropana a člověka bez právního vzdělání (i s ním) docela složité k pochopení. Druhá část filmu nabírá obrátky, celé to člověk začne víc vnímat, hlavě poslední minuty jsou výborné. Téma je velice silné a důležité. Ale celkově to působí nezáživně. Není to rozhodně film pro širší publikum, až to bude v TV, vidím to tak pro ČT 2, 23:30, možná i Art.
Valachiho svědectví (1972)
21. 08. 2015
Mafianský film se vším všudy. Docela se divím že jsem se k němu dostal tak pozdě. Vyšel ve stejném roce jako Kmotr, který jej asi zastínil.
Jurský svět (2015)
13. 07. 2015
Příjemné překvapení. Není to revoluce, ale nadprůměrný blockbuster, který vás stále drží v napětí. Dobré budování atmosféry. Jako 4. díl série Jurského parku, jej řadím na druhé místo hned za původní Jurský park. PS: škoda toho 3D, které filmu nic nepřidá, spíše ubere na kvalitě obrazu.
Whiplash (2014)
01. 02. 2015
Filmové překvapení tohoto roku. Pro mě nejlepší film za rok 2014.
Hon na lišku (2014)
01. 02. 2015
Jako drama výborné, sice v pomalém tempu, ale přesto skvěle natočené a zahrané. Film je především o vykreslení vztahů. Jako sportovní film, pokud se to vůbec o tom to filmu dá říct, to nefunguje. Je to dáno tím, že postavy jsou dost nesympatické. Není komu fandit. Přesto jsem se u filmu nenudil, držel mně v pozornosti Steve Carell jako bizardní multimilionář a zajímalo mě, co bude dál.
Vlčí bouda (1986)
02. 11. 2014
Film s velmi silnou atmosférou strachu, odříznutí od světa. Hodně silný zážitek.
Tři bratři (2014)
30. 08. 2014
Česká pohádka desetiletí. Konečně. Je to jak film pro děti, tak pro dospělé. Každý tam má svoje. Vtipné, krásně natočené. Liška jako holub, úžasný, co řekne to perla. Svěráci = značka kvality, děkujeme.
Zpátky do ringu (2013)
02. 08. 2014
Dobře se na to dívalo, hlavně kvůli obsazení. Slabinou je prosťoučký a již mnohokrát ohraný scénář. Alan Arkin měl hrát roli boxera místo Stalloneho, protože je v něm mnohem víc energie, i když je o 12 let starší :-). Film na jedno podívání, škoda.
Vlk z Wall Street (2013)
20. 01. 2014
Tři hodiny brutální jízdy. Nenudil jsem se ani minutu. DiCaprio ve své zatím asi největší roli, srovnatelné s Letcem. Oscar by mu slušel. Že Scorsese po Hugovi (v podstatě pohádce) natočí takovou jízdu, to čekal málo kdo. Hranice jsou zase posunuty. Před lety jsem žasl nad Skrytou identitou, jak je neortodoxní, drsná atd., a teď mi přijde, že ve srovnání s Vlkem z Wall Street působí jako takový umírněný film. A to pero bych od DiCapria koupil hned :-).
Rivalové (2013)
10. 11. 2013
Úžasná a napínavá jízda. Po celý film jsem se cítil jakoby jsem měl právě usednout do kokpitu Formule 1. Daniel Brühl je ve své roli Nikiho Laudy opravu impozantní. Životopisné filmy jsou moje oblíbené, zvláště pak o takto populárním sportu. navíc natočeno špičkami ve svém oboru - režie, hudba, kamera, ... adept na film roku.
Revival (2013)
27. 08. 2013
Po letech jsem se u nového českého filmu bavil. A není to jen o humoru. Film má čtyři trumfy v podobě hlavních představitelů. Především pak Miroslav Krobot je bezkonkurenční.
Bláznivý Petříček (1965)
29. 06. 2013
Nevím co si o tomto filmu mám myslet. Tváří se hodně intelektuálně a netroufám si sám posoudit zda právem. Tahle francouzská "variace Bonnie a Clyde" se mi moc ale nezamlouvá. Nevyvolává u mě žádné emoce, osud hlavních hrdinů mi byl ukradený, nuda. Urpením je to sledovat. Jediný plusem jsou představitelé hlavních rolí.
Mládeži nepřístupno (2013)
04. 05. 2013
Jednotlivé příběhy se co do zábavnosti liší. Je tu pár zajímavých, nicméně je to buď průměr nebo slabota. Nepříjemný efekt při sledování byl ten, že mi bylo z obsahu docela zle. Hlavní "příběh", který má jednotlivé epizodky uvádět je zcela zbytečný a nudný. Sem tam občas dobrá hláška, ale celkově podprůměr.

1 2 3 4 5


Kamarádům se líbilo

Naposledy hodnocené filmy, které se líbily Vašim kamarádům


Tyto filmy by se vám mohly líbit

Databáze vám doporučuje právě tyto filmy.


sep
Podobní uživatelé

Uživatelé, kterým se libí podobné filmy jako Vám


mancika.n

Jolcak

krissy

cituska
sep

Mohlo by vás zajímat

ico ico ico ico ico ico ico ico