Joel Coen | ||
Ethan Coen |
Oscar Isaac | Llewyn Davis | |
Carey Mulligan | Jean Berkey | |
John Goodman | ||
Justin Timberlake | Jim Berkey | |
Garrett Hedlund | ||
Adam Driver | Al Cody | |
Max Casella | Poppy Corsicatto | |
Ricardo Cordero | Nunzio | |
Ethan Phillips | Mitch Gorfein | |
Alex Karpovsky | Marty Green | |
Jake Ryan | Danny | |
Stark Sands | Troy Nelson | |
Mike Houston | Station Cop | |
James Colby | Roadside Cop | |
Jerry Grayson | Mel | |
Logan Bennett | Gaslight Patron | |
Steve Routman | Dr. Marcus Ruvkun | |
Bill Weeden | Merchant Marine | |
Ian Blackman | Studio Man | |
Antonio E. Moreno | Chicago Diner Patron | |
Jeanine Serralles | ||
Frank Ridley | ||
Benjamin Pike | Dylan | |
Nick Diamantis | Gaslight Cafe Patron | |
Stan Carp | Hugh Davis | |
Ian Jarvis | Mr. Cromartie | |
Bonnie Rose | Dodi Gamble | |
Joel Brody | Retired Merchant Marine | |
Helen Hong | Janet Fung | |
Kristoffer Infante | Downtown Passerby | |
Genevieve Adams | Downtown Girl | |
Lerubi Lopez | Pregnant Lady | |
Kristoffe Brodeur | Seaman | |
Samuel Haft | Man At Gate Of Horn | |
Jason Daunno | Downtown Guy | |
Jared Evan | Merchant Marine | |
Paul Rocco Amato | Columbia record exec. | |
Erik Hayden | Irish Singer | |
David Boston | Man on Subway Platform (neoficiálně) | |
Rosemary Howard | Chicago/NYC pedestrian (neoficiálně) | |
Matt Strickland | Cafe Reggio Patron (neoficiálně) | |
Steven Weisz | Commuter (neoficiálně) | |
Christopher Julius Wilson | Sailor (neoficiálně) | |
F. Murray Abraham | Bud Grossman | |
Stephen Payne | Mr. Hobby | |
Etienne Navarre | Sailor | |
Phillip X. Levine | Chicago commuter | |
Michael Rosner | Arlen Gamble |
Joel Coen | (scénář) | |
Ethan Coen | (scénář) |
Scott Rudin | (producent) | |
Drew P. Houpt | (vedoucí produkce) | |
Joel Coen | (producent) | |
Robert Graf | (výkonný producent) | |
Ethan Coen | (producent) | |
Catherine Farrell | (vedoucí produkce) |
Bruno Delbonnel |
Joel Coen | ||
Ethan Coen |
Jess Gonchor |
Mary Zophres |
Rosemary Redlin | (maskér) | |
Nicki Ledermann | (makeup department head) | |
Natalie Young | (maskér) | |
Stephanie Pasicov | (maskér) | |
Barbara Sansone | (additional hairdresser) | |
Lauzanne Nel | (maskér) | |
Cassandra Saulter | (key makeup artist) | |
Amanda Miller | (wig maker) |
Deborah Jensen |
Susan Bode |
T Bone Burnett | ||
Joel Coen | ||
Ethan Coen | ||
Justin Timberlake |
Peter F. Kurland | ||
Greg Orloff | ||
Skip Lievsay |