Madonna |
Abbie Cornish | Wally Winthrop | |
Andrea Riseborough | Wallis Simpson | |
James D'Arcy | Edward | |
Oscar Isaac | Evgeni | |
Richard Coyle | William Winthrop | |
David Harbour | Ernest | |
James Fox | King George V | |
Judy Parfitt | Queen Mary | |
Haluk Bilginer | Al Fayed | |
Geoffrey Palmer | Stanley Baldwin | |
Natalie Dormer | Elizabeth | |
Laurence Fox | Bertie | |
Douglas Reith | Lord Brownlow | |
Katie McGrath | Lady Thelma | |
Christina Chong | Tenten | |
Geovanni Gopradi | Sotheby's Bidder | |
Nick Smithers | Major Fruity Metcalfe | |
Damien Thomas | George | |
Liberty Ross | Connie Thaw | |
Ryan Hayward | Win Spencer | |
Charlotte Comer | Lady Alexandra | |
Duane Henry | Dwayne/Security Guard | |
Anna Skellern | Daphne | |
Penny Downie | Dr. Vargas | |
David Redden | Auctioneer | |
Alberto Vazquez | Victor | |
Nicole Harvey | Nicola | |
Daniel André Pageon | Servant | |
Hywel Morgan | Journalist | |
Pat Murphy | Newscaster | |
Annabelle Wallis | Arabella Green | |
Audrey Brisson | Marie | |
Emily Denniston | Sotheby's Intern | |
Suzanne Bertish | Lady Cunard | |
Ben Willbond | Equerry | |
Leigh Zimmerman | East Side Woman | |
David Collins | Male Guest | |
Linda Glick | Woman Getting Taxi | |
Gil Cohen-Alloro | Hotel Clerk | |
Jensen Freeman | Pug Owner | |
Melissa Russo | Pug Owner | |
Stephen Jones | Royal Milliner | |
James McNeill | Sotheby's Staffer | |
Lisa Gherari | Secretary | |
Vincent Montuel | Waiter | |
Luc Mazurek | Security Guard (neoficiálně) | |
Olan Montgomery | Auction Guest (neoficiálně) |
Madonna | (scénář) | |
Alek Keshishian | (scénář) |
Kris Thykier | (producent) | |
Scott Franklin | (výkonný producent) | |
Donna Gigliotti | (výkonný producent) | |
Nigel Wooll | (výkonný producent) | |
Colin Vaines | (producent) | |
Sara Zambreno | (co-producent) |
Hagen Bogdanski | (director of photography) |
Abel Korzeniowski |
Danny Tull |
Martin Childs |
Arianne Phillips |
Lucinda Syson | ||
Elaine Grainger |
Colin Wyatt | (kadeřnice) | |
Zoe Brown | (crowd makeup artist) | |
Eldo Ray Estes | (maskér) | |
Barrie Gower | (prosthetic makeup sculptor) | |
Robin Pritchard | (special effect makeup daily) | |
Sarah Kelly | (maskér) | |
Lizzie Lawson | (maskér) | |
Jenny Shircore | (návrhář účesů, makeup - návrhář) | |
Mark Schmidt | (kadeřnice) | |
Marc Pilcher | (kadeřnice) | |
Silvie Salle | (kadeřnice) | |
Rosemary Redlin | (additional makeup artist) | |
Theresa Marra-Siliceo | (kadeřnice) | |
Andrew Simonin | (crowd hairdresser) | |
Christopher Milone | (maskér) | |
Robert Trenton | (prosthetic make-up) |
Huw Arthur | ||
Molly Sole | ||
Mark Raggett | ||
Sarah Stuart | ||
Steven Lawrence |
Cherish Magennis | ||
Michel Rollant | ||
Celia Bobak |
Jimmy Harry | ||
Julie Frost | ||
Madonna |