Steven Spielberg | (directed by) |
Meryl Streep | Kay Graham | |
Tom Hanks | Ben Bradlee | |
Sarah Paulson | Tony Bradlee | |
Bob Odenkirk | Ben Bagdikian | |
Tracy Letts | Fritz Beebe | |
Bradley Whitford | Arthur Parsons | |
Bruce Greenwood | Robert McNamara | |
Matthew Rhys | Daniel Ellsberg | |
Alison Brie | Lally Graham | |
Carrie Coon | Meg Greenfield | |
Jesse Plemons | Roger Clark | |
David Cross | Howard Simons | |
Zach Woods | Anthony Essaye | |
Pat Healy | Phil Geyelin | |
John Rue | Gene Patterson | |
Rick Holmes | Murray Marder | |
Philip Casnoff | Chalmers Roberts | |
Jessie Mueller | Judith Martin | |
Stark Sands | Don Graham | |
Michael Cyril Creighton | Jake | |
Will Denton | Michael | |
Deirdre Lovejoy | Debbie Regan | |
Michael Devine | Copy Chief | |
Kelly Miller | Copy Editor | |
Jennifer Dundas | Liz Hylton | |
Austyn Johnson | Marina Bradlee | |
Brent Langdon | Paul Ignatius | |
Michael Stuhlbarg | Abe Rosenthal | |
Deborah Green | Ann Marie Rosenthal | |
Gary Wilmes | Punch Sulzberger | |
Christopher Innvar | James Greenfield | |
Luke Slattery | NY Times Runner | |
Justin Swain | Neil Sheehan | |
Robert McKay | NY Times Staffer | |
Sasha Spielberg | Woman with Package | |
Bryan Burton | Lafayette Protester | |
Coral Peña | Nancy | |
Dan Bittner | Government Lawyer | |
Kenneth Tigar | Solicitor Griswold | |
David Aaron Baker | Alexander Bickel | |
Gannon McHale | Judge Gurfein | |
Kevin Loreque | Waiter | |
Francis Dumaurier | Head Waiter | |
Stephen Mailer | Exchange President | |
Ned Noyes | Lazard Banker | |
John Henry Cox | Lazard Banker | |
Dan Bucatinsky | Joe Alsop | |
David Costabile | Art Buchwald | |
Johanna Day | Ann Buchwald | |
Annika Boras | Mrs. Alsop | |
Carolyn McCormick | Mrs. McNamara | |
Susan Blackwell | Dinner Wife | |
Jordan Baker | Dinner Wife | |
Lauren Lim Jackson | Eastern Air Stewardess | |
Peter Van Wagner | Harry Gladstein | |
Angus Hepburn | Judge Gessell | |
James Riordan | Vice Admiral Blouin | |
Kelly AuCoin | Assistant Attorney General Maroney | |
Cotter Smith | William Macomber | |
Ben Livingston | Dennis Doolin | |
Stephen Rowe | Judge Robb | |
Rick Crom | Supreme Court Marshall | |
Fenton Lawless | Linotype Printer | |
Cullen Oliver Johnson | Linotype Printer | |
JaQwan J. Kelly | Watergate Security Guard | |
Brett G. Smith | Platoon Leader | |
Brett Diggs | G.I. | |
Anthony M Walker | G.I | |
Saul Alvarez | G.I | |
Theis Weckesser | Military Advisor | |
David Beach | Robert Komer | |
Shawn Allen McLaughlin | Reporter | |
Shaun O'Hagan | Harry Rowen | |
Thaddeus Daniels | Rand Corp Guard | |
Brendan Burke | Rand Corp Guard | |
Celeste Arias | Lynda Sinay | |
Sonny Valicenti | Tony Russo | |
Patrick Noonan | LA Cop | |
Will Blomker | LA Cop | |
Amy Russ | White House Assistant | |
Aaron Roman Weiner | Bob Haldeman | |
Catherine Wolf | RAND Receptionist | |
Joel Nagle | Man on Phone | |
Tom Bair | Rehnquist | |
Walter Brandes | 18th Street Protester | |
Juliana Davies | Katherine | |
Hazel Mason | Pamela | |
Ginger Mason | Pamela | |
Sawyer Spielberg | Plaza Protester | |
Mark Jacoby | Chief Justice Burger | |
Jon Donahue | Bertram Plain | |
Seth Barrish | Layout Editor | |
Clarke Thorell | Layout Editor | |
Joseph Tudisco | Delivery Man | |
Steve Witting | NY Times Staffer | |
Gary Galone | NY Times Staffer | |
Frank Ridley | NY Times Staffer | |
Jeremiah Wiggins | NY Times Staffer | |
Alexander Sage Oyen | Protest Singer | |
Brittney Johnson | Protest Singer | |
Caleb Eberhardt | Protest Singer | |
Don McCloskey | Protest Singer | |
Estelle Bajou | Protest Singer | |
Kaylyn Scardefield | Protest Singer | |
Leslie Kujo | Protest Singer | |
Lilli Cooper | Protest Singer | |
Odiseas Georgiadis | Protest Singer | |
Sean Meehan | Suspicious Man | |
Steven Kearney | Ehrlichman | |
Curzon Dobell | Nixon | |
Matthew Piazzi | Newscaster | |
Armand Schultz | WTOP-AM Reporter | |
Jerry Lobrow | G.I #4 | |
Mark Pinelli | AMEX Photographer | |
Other cast: | ||
Jason Abrams | Black and White Ball Dancer (neoficiálně) | |
Robert Arensen | Copy Editor (neoficiálně) | |
Richard Stephen Bell | Reporter (neoficiálně) | |
Marko Caka | NYPD Officer (neoficiálně) | |
Stacey Alyse Cohen | Wall Street Trader (neoficiálně) | |
Richard R. Corapi | Washington Post Attorney (neoficiálně) | |
Sandy Dell | Black and White Ball Dancer (neoficiálně) | |
Scott Eliasoph | U.S. Marshal (neoficiálně) | |
Deborah Finley | Pedestrian (neoficiálně) | |
Kate Grimes | Masked woman #2 (neoficiálně) | |
Larry Gurreri | Protestor (neoficiálně) | |
Neal Huff | Tom Winship (neoficiálně) | |
Shana Kaplan | Black and White Ball Photographer (neoficiálně) | |
Cory Kastle | War Veteran (neoficiálně) | |
Kelsey Kyle | Protester (neoficiálně) | |
Jarrod LaBine | Court Clerk (neoficiálně) | |
David Lamberton | Supreme Court Staff (neoficiálně) | |
Frankie Li | Viet Cong (neoficiálně) | |
Randy Masters | Reporter (neoficiálně) | |
Gage Maynard | Protester (neoficiálně) | |
Doris McCarthy | Wealthy New Yorker (neoficiálně) | |
Kevin D. McGee | Bartender (neoficiálně) | |
Alexander Mercier | Protester (neoficiálně) | |
Byron Eugene Meyer | NY Times Runner (neoficiálně) | |
Wayne J. Miller | Lazard Banker (neoficiálně) | |
Frank Modica | Photographer (neoficiálně) | |
Robert Myers | Lawyer (neoficiálně) | |
Davide Petrillo | Black and white ballroom guest (neoficiálně) | |
Andrew Raffelson | Protestor (neoficiálně) | |
Alex Rak | Shirlee Mae Adams (neoficiálně) | |
Kelly Ryan | Joan Fountaine (neoficiálně) | |
Edward Sass | Protester (neoficiálně) | |
Kent Sladyk | Circulation Office Manager (neoficiálně) | |
Sophia Smith | Black and White Ball Socialite (neoficiálně) | |
Dave Sorboro | Protestor (neoficiálně) | |
Auden Thornton | (uncredited) (neoficiálně) | |
Rob Tunstall | Maximillian Brode/NYSE Brroker (neoficiálně) | |
Eha Urbsalu | Black and White Ball Socialite with white feathers (neoficiálně) | |
Marla Aaron Wapner | Commuter (neoficiálně) | |
Jake Wells | NY Times Staffer (neoficiálně) | |
Denise Marie Whalen | Black and White Ball Dancer (neoficiálně) | |
Eden Wright | Protester (neoficiálně) | |
James Zeiss | D.C. Metro Cop (neoficiálně) |
Liz Hannah | (napsal) | |
Josh Singer | (napsal) |
Tim White | (výkonný producent) | |
Steven Spielberg | (producent) | |
Liz Hannah | (co-producent) | |
Amy Pascal | (producent) | |
Adam Somner | (výkonný producent) | |
Tom Karnowski | (výkonný producent) | |
Kristie Macosko Krieger | (producent) | |
Josh Singer | (výkonný producent) | |
Trevor White | (výkonný producent) | |
Rachel O'Connor | (co-producent) |
Janusz Kaminski | (director of photography) |
John Williams | ((music by)) |
Sarah Broshar | (film editor) | |
Michael Kahn | (film editor) |
Rick Carter |
Ann Roth |
Ellen Lewis |
Kim Jennings | (supervising art director) | |
Deborah Jensen | (supervising art director) |
Rena DeAngelo | ||
Kimberly Kachougian | (assistant set decorater) |